5. 6. 2019

U21: Po výhře nad Ruskem se nám bude trénovat dobře

Čeští fotbalisté do jednadvaceti let si připsali velmi povzbudivé vítězství nad stejně starým výběrem Ruska, o kterém rozhodl gól Ondřeje Šašinky. Trenér Karel Krejčí chválil za týmový výkon, obránce Libor Holík byl spokojený s tím, že celé mužstvo plnilo pokyny a utkání si užil i debutant Adam Hložek. 

Trenér Karel Krejčí

„Narazili jsme asi na nejtěžšího soupeře. Pro nás je to opravdu hodně cenný skalp. Taková výhra nás může povzbudit nejen do dalších zápasů, ale celkově do dalších tréninků a práce.

Kluci zápas odpracovali skvěle a plnili to, co jsme nacvičovali v předešlých dnech v tréninku. Na začátku jsme sice měli štěstí, ale postupně jsme se dostali do hry a Tonda Vaníček mohl jako první skórovat, ale branku nedal. Nakonec jsme se ujali vedení díky Šašinkovi.

V druhém poločase se celý tým semkl a bojoval až do konce. Jak jsem řekl, hráči to odmakali, jak jsme chtěli a vítězství je velice cenné.

Měl jsem před zápasem trochu obavy, protože třeba stopeři v poslední době ve svých klubech moc nehráli, ale musím je pochválit, protože se během zápasu zlepšovali a odehráli slušný zápas. Výborný zápas odehrál na levé straně i Holík, který patřil k nejlepším hráčům. Směrem dozadu pracoval výborně i střed hřiště.

Pochvalu zaslouží i Adam Hložek, který to neměl jednoduché, ale opět potvrdil, jak velký talent v něm máme. V jeho věku si se soupeři poradil výborně. Ale mohl bych jmenovat dál. Byl to kvalitní týmový výkon podpořený kvalitou jednotlivců včele s Ondrou Šašinkou, který opět prokázal, jak moc cenný pro nás je a věřím, že mu to vydržím.

Začneme se nyní připravovat na nedělní zápas se Slovenskem, což bude také těžká prověrka. Pravděpodobně trochu pozměníme sestavu, ale jsem si jistý, že po výhře nad Ruskem se nám bude trénovat dobře.“

 

Libor Holík

„Chtěli jsme vyhrát, což se nám povedlo a jsme za to rádi. Myslím, že jsme všichni plnili to, co jsme si řekli, a kromě jedné tyčky na začátku šance ani neměli. Měli jsme před soustředěním všichni individuální plán, takže žádný problém s fyzičkou nebyl. Připraveni jsme byli dobře, když jsme porazili Rusko.

U21: Ondřej Šašinka vystřelil cennou výhru nad Ruskem!

Pořád jsou v naší hře chyby, ale vidím v každém zápase zlepšení. Jsem také rád za čisté konto, protože to je skvělé pro sebevědomí brankáře i celého týmu. Výhra nad Ruskem je povzbudivá, ale pořád je to příprava. Vše se ukáže až v kvalifikaci.“

Adam Hložek

„Byl to můj první zápas za jednadvacítku a moc si toho vážím. Hodnotím ho velmi kladně, protože jsme ve velkém vedru porazili Rusáky. Jsem moc rád, že se nám zápas povedlo dotáhnout k vítězství."