8. 6. 2019

U21: Poslední test před kvalifikací se Slovenskem

Období zkoušek a testů je u konce, reprezentace do 21 let stojí před generálkou na zářijový začátek kvalifikace mistrovství Evropy. Tým trenéra Karla Krejčího v neděli (15:00) v prestižní bitvě vyzve Slovensko, čímž zároveň uzavře svůj týdenní tréninkový kemp v Rakousku.

Ve středu v Leogangu tým „lvíčat“ zdolal ve vyrovnaném zápase Rusko 1:0, tentokrát se představí ve vyhlášené turistické destinaci Zell am See v derby bývalých federálních partnerů. Zvlášť prestižní nádech bude mít utkání pro brankáře Martina Jedličku, který jako opora Dunajské Stredy oslavil druhé místo v uplynulé sezoně slovenské ligy.

„Moc se na to těším, ve slovenském týmu znám několik hráčů, které můžu považovat za kamarády. Hecujeme se od chvíle, kdy byl ten přátelák oznámený. O to větší motivaci budu v neděli mít, s klukama to chceme vítězně zvládnout a navázat na poslední naše výsledky,“ přál si Jedlička.

Nově se formující jednadvacítka se odpíchla do společné práce velmi dobře: v březnu na soustředění ve Španělsku remizovala s Islandem a porazila Mexiko U20, nyní zdolala Rusko a s optimismem hledí i k zápasu se Slovenskem, které vede Adrian Gula.

„Budeme chtít sestavu proti Rusko zase trochu protočit a vidět další kluky, kteří jsou s námi na kempu. Všichni hráči tady bojují o své místo do kvalifikace, proti Slovensku chceme především navázat na to pozitivní, co se nám zatím společně povedlo,“ uvedl asistent kouče Krejčího Jiří Kohout.

Česká jednadvacítka narazí na tu slovenskou podvanácté, zatím má pozitivní bilanci 5-3-3.