5. 9. 2020

U21: přesun do Budějovic a příprava na Chorvatsko

Reprezentační tým do 21 let už přepíná veškerou koncentraci na tolik očekávaný duel s Chorvatskem, který v pondělí může zásadně ovlivnit postupové vyhlídky obou týmů v kvalifikaci o postup na ME.

Dokládá to také dnešní přesun „Lvíčat“ z Benic u Prahy do Českých Budějovic, kde se zápas odehraje.

Dobré rozpoložení v týmu, který ve středu vítězně zvládl duel na hřišti outsidera ze San Marina 6:0, podtrhl i další z testů na COVID-19, který byl u všech hráčů i členů realizačního týmu negativní.

Mužstvo Karla Krejčího se tak může nerušeně chystat na chorvatskou výzvu. „Pokud to bodově zvládneme, můžeme do konce kvalifikace jít s větším klidem,“ říká kouč Karel Krejčí i s odkazem na to, že jeho svěřenci poslední tři utkání kvalifikace v říjnu a listopadu sehrají na hřištích soupeřů – ve Skotsku, Litvě a Řecku.

Ještě dnes v podvečer čeští mladíci na Střeleckém ostrově zvládli trénink se zaměřením na taktickou součinnost. Trenéři už přípravu ladí i s ohledem na pondělní zápas a prvky, které by rádi viděli ve hře i proti Chorvatsku. To do České republiky ve čtvrtek poslalo sebevědomý vzkaz doložený výhrou 6:0 proti Řecku.

„Je to dost dobrá vizitka, ale my se z toho nemůžeme zbláznit. Dobře víme, jakou mají Chorvaté kvalitu, přesvědčili jsme se o tom už v zápase na jejich půdě. A ten jsme týmovostí a obrovskou soudržností dokázali urvat na naši stranu. Na to samé budeme spoléhat i teď. Vítězství z Chorvatska pro nás bylo obrovskou vzpruhou, určitě se od toho můžeme odrazit i teď,“ prohlásil záložník Pavel Bucha, který loni v listopadu v Nové Gorici zařídil český triumf vítěznou trefou ve druhém poločase.

Češi v neděli na stadionu Dynama v Českých Budějovicích absolvují ještě oficiální předzápasový trénink a v pondělí v 18:00 zápas na uzavřeném stánku bez přítomnosti diváků odstartuje.

ČR U21 - trénink 5. 9. 2020