14. 11. 2021

U21: přesun do Slovinska k důležité bitvě

Před dvěma dny dorazili z Anglie, v neděli vyrazili z pražské Ruzyně na další cestu za pokračováním své mise v boji o postup na mistrovství Evropy. Reprezentační tým do 21 let se už přesunul do Slovinska, kde v úterý vkročí do druhé poloviny kvalifikační skupiny.

Nejprve čtyři výhry, v posledním utkání prohra 1:3 na anglické půdě. „Lvíčata“ se v úterý v Koperu hodlají vrátit na úspěšnou vlnu. „Zápas v Anglii je za námi, rozebrali jsme si to a musíme se z něj poučit. Už hledíme směrem ke Slovinsku, kde chceme vyhrát,“ řekl před nedělním přesunem z Prahy brankář Matěj Kovář.

Mladí reprezentanti strávili odpoledne na cestě, leteckým speciálem se nejprve přesunuli do italského Terstu, pak už autobusem zamířili přes nedalekou slovinskou hranici podél Jaderského moře do nedaleké Portorože, kde budou trávit čas do úterního zápasu.

Koper, místo úterního utkání, je vzdálený asi 20 minut cesty. Na stadionu Bonifika, si svěřenci kouče Jana Suchopárka v pondělí osahají podmínky tradičně v rámci předzápasovém tréninku.

Listopadový sraz se tak nese se dvěma venkovními zápasy logicky také v duchu velkého cestování a logistických manévrů.

„Za dobu, co hraju fotbal, jsem si na podobné věci už zvykl a nějak se s tím smířil. Úplně příjemné to cestování není, člověk z toho je unavený, ale samozřejmě to patří k naší profesi. Máme dva dny do zápasu, určitě se dobře nachystáme a odvedeme ve Slovinsku maximum,“ podotkl Kovář, který v dosavadních pěti odehraných zápasech v prvních čtyřech uhájil čisté konto.

Duel slovinské a české jednadvacítky je pikantní také v tom, že se obě strany v letošním kalendářním roce potkávají již potřetí. V březnu v rámci základní skupiny mistrovství Evropy v Celje se obě strany rozešly remízou 1:1. V září – už s novými týmy – Češi v úvodu kvalifikace ME zvítězili v Českých Budějovicích 1:0 brankou obránce Martina Vitíka v samém závěru zápasu.

Přinese úterní utkání znovu vyrovnanou bitvu? „Slovinský tým doznal proti září nějakých změn, uvidíme, s čím na nás vletí. Ale je to především o nás, musíme být maximálně soustředění a držet se toho, co chceme hrát,“ řekl Kovář. „Potřebujeme získat další body, musíme zde zkrátka vyhrát a pevně věříme, že se nám to povede,“ přál si brankář Manchesteru United.

„Lvíčata“ po pěti zápasech stále drží první pozici ve skupině G před druhou Anglií, která je o dva body zpět a jedním odehraným zápasem méně. Slovinsko je zatím čtvrté, v pěti zápasech získalo sedm bodů za dvě výhry a remízu. Cenný nerozhodný výsledek si připsalo před měsícem, když doma remizovalo s Anglií 2:2, byť ztrácelo už dvě branky.

ČR U21 - trénink (14. 11. 2021)