8. 10. 2019

U21: Příprava na Řecko jde do finále

Reprezentační jednadvacítka finišuje s přípravou na zápas proti Řecku, tedy své druhé představení v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. Středeční trénink na stadionu MFK Karviná, který důležitou bitvu ve čtvrtek hostí, bude poslední šancí na testování a možnou improvizaci.

Příprava je otevřena veřejnosti, trénink jednadvacítky začne v 15:30. „Lvíčata“ měla i v úterý napilno. Záložníci Michal Sadílek s Ondřejem Lingrem a trenérem Karlem Krejčím věnovali část dopoledne natáčení rozhovorů s Českou televizí, celý tým pak absolvoval taktickou přípravu a odpolední trénink zkrápěný deštěm patřil především nácviku standardních situací. I to je tradičně znamení, že je utkání už „za rohem“.

Karvinský zápas proti Řecku, to je speciální záležitost hlavně pro Lingra, už stálou oporu karvinského celku v nejvyšší soutěži.

„Strašně se těším, být s reprezentací doma je neskutečný zážitek a pro mě velká pocta. Přijde celá rodina, mnoho známých a kamarádů. Teď si jen přát, abychom to ve čtvrtek zvládli, protože proti Řekům to moc potřebujeme,“ přál si talentovaný středopolař, který v pondělí od celého týmu dostal dort k svým 21. narozeninám.

Největším dárkem pro Lingra by byl úspěch ve čtvrtečním duelu. On sám věří i v podporu domácích fanoušků. „V Karviné je vždycky na fotbale super atmosféra, stejně tak to určitě bude i proti Řekům. Hodně na domácí podporu spoléháme a chceme z ní vytěžit co nejvíc,“ řekl Lingr.