29. 6. 2022

U21 přivítá Island v Českých Budějovicích

Reprezentační tým do 21 let se v domácí barážové odvetě o postup na mistrovství Evropy představí 27. září v Českých Budějovicích. „Lvíčata“ tak míří na místo, kde odehrála čtyři z pěti domácích zápasů v nedávno skončené kvalifikaci.

První duel baráže se uskuteční 23. září v Reykjavíku, domácí odveta je na programu o čtyři dny později na české půdě.

„Budeme hrát na místě, které velmi dobře známe z předchozích utkání, které jsme v Českých Budějovicích odehráli. Zvykli jsme si tady, pokaždé jsme zde měli vynikající podmínky pro přípravu a na stadionu Dynama byla výborná atmosféra. Zvláště v červnovém utkání proti Anglii před zaplněným stadionem, byť jsme bohužel prohráli. Teď budeme mít motivaci tento výsledek odčinit a pevně věříme, že baráž dotáhneme do úspěšného konce,“ říká trenér U21 Jan Suchopárek.

„Lvíčata“ budou usilovat o postup na EURO v barážovém utkání, protože nedosáhla na přímý postup z kvalifikace, kde skončila na druhé pozici za vítěznou Anglií. Mistrovství Evropy v příštím roce hostí Rumunsko s Gruzií a zúčastní se jej 16 mužstev.

Kromě pořádajících zemí se na něm mimo Anglie představí Norsko, Německo, Španělsko, Portugalsko, Nizozemsko, Švýcarsko, Itálie, Francie a Belgie.

Poslední čtyři volná místa jsou ve hře právě v zářijové baráži. Česko narazí na Island, Irsko se utká s Izraelem, Slovensko s Ukrajinou a Chorvatsko s Dánskem.