14. 6. 2022

U21: Sedmička možných soupeřů pro baráž je kompletní

Reprezentační výběr do 21 let už zná jména všech sedmi soupeřů, se kterými se může utkat v září v baráži o postup na mistrovství Evropy.

Po úterním dohrání kvalifikačních skupin je jisté, že společně se „Lvíčaty“ se v baráži, která se uskuteční ve druhé polovině září, představí také další týmy z druhých míst: Chorvatsko, Izrael, Slovensko, Island, Irsko, Ukrajina a Dánsko.

Švýcarsko sice ve skupině E skončilo druhé za Nizozemskem, ale jako tým s nejlepší bilancí na druhé pozici si také zajistilo přímý postup na šampionát, který v příštím roce pořádají Rumunsko s Gruzií.

Tam se podívají také všichni očekávaní favorité, kteří vítězně zvládli své kvalifikační mise: obhájce titulu Německo, Španělsko, Nizozemsko, Portugalsko, Itálie, Belgie a Anglie, která byla nad síly českého týmu. V úterý oslavilo postup také Norsko, které skvělým finišem na čele skupiny A vystřídalo Chorvatsko. Rumunsko s Gruzií mají jako pořadatelé účast jistou.

Los baráže se uskuteční v úterý 21. června od 13:00 ve švýcarském Nyonu. Češi zatím jméno možného soupeře pro barážový dvojzápas neřeší.

„Uvidíme v září, jak se bude vyvíjet situace. My musíme dát mužstvo dohromady tak, abychom postoupili na mistrovství Evropy, což byl náš cíl před kvalifikací,“ uvedl Suchopárek. „Žádný vysněný tým pro baráž nemám. Počkáme si na výsledek losování a porazit každého soupeře, který nám bude přidělen,“ řekl záložník Adam Karabec.

Před losování baráže není stanoven žádné „nasazovací“ kritérium, hraje se klasickým „pohárovým“ způsobem doma-venku. První čtyři vylosované týmy začínají dvojzápas na domácí půdě.