16. 11. 2020

U21: statistiky evropské kvalifikace

Reprezentace do 21 let má za sebou všech deset zápasů v rámci kvalifikační skupiny o postup na evropský šampionát. Na finální podobu skupiny si musela počkat do úterního večera. Jaké statistiky český tým v kvalifikaci "nasbíral“?

Nejprve ty týmové. V deseti odehraných zápasech český výběr šestkrát vyhrál, třikrát remizoval a jedinou prohru utrpěl letos v říjnu v Řecku.

Všechny tři remízy zaznamenali svěřenci trenéra Karla Krejčího v domácích zápasech proti Řecku, Skotsku a Chorvatsku. V zápasech proti posledně dvěma jmenovaným skončil zápas bez branek.

Jedinou prohru českému týmu připravilo Skotsko, které může český tým v úterý v posledním zápase v Řecku připravit o první, tedy přímé postupové místo díky lepší vzájemné bilanci.

V deseti zápasech český tým vstřelil dvacet branek. Z toho dvanáct vstřelil San Marinu, které prohrálo s českým mužstvem dvakrát 0:6.

Český výběr podle statistik webu uefa.com vyslal celkem 182 střel na branku soupeře. Z toho 66 na branku, 67 mimo branku a 49 pokusů bylo zablokováno. V deseti zápasech měl český výběr rovných 100 rohových kopů.

Co se týče defenzivy, mužstvo inkasovalo čtyři branky. Po jednom od Řecka a Chorvatska, dvě branky Češi inkasovali ve Skotsku.

Podle oficiálního webu UEFA byl český výběr v deseti zápasech 128x faulován, naopak čeští hráči faulovali 143x a viděli 22 žlutých karet. Nikdo z hráčů nebyl vyloučen.

Tým trenéra Karla Krejčího započal svoji cestu na jaře 2019. Kromě kvalifikace odehrál také pět přípravných zápasů: porazil Mexiko U20, Slovensko a Rusko, remizoval s Islandem a prohrál pouze ve Francii loni v září.

„Lvíčata“ tak celkem nasbírala 15 zápasů s bilancí devíti výher, čtyř remíz a dvou porážek.

Žádný hráč neodehrál vše

Co se týče individuálních hráčských statistik, mezi brankáři byl jasnou jedničkou Martin Jedlička, jenž nastoupil do osmi zápasů. Zbylé dva, proti San Marinu, odchytal Matouš Trmal, který si v obou případech připsal čisté konto.

Mezi obránci odehrál nejvíce zápasů Libor Holík, který nastoupil do osmi zápasů a připsal si jeden gól. Obránce Jablonce zmeškal pouze předposlední sraz a dvojzápas ve Skotsku a Litvě.

Ze záložníků nastoupili do devíti z deseti zápasů Michal Sadílek, Pavel Bucha a Dominik Janošek. Bucha s Janoškem si připsali po dvou vstřelených gólech. Sadílek měl na dosah všechny odehrané zápasy, ale o poslední duel v Řecku přišel kvůli trestu za žluté karty.

Nejúspěšnějším střelcem se stal Ladislav Krejčí, jenž nastupoval ve středu obrany i zálohy a trefil se celkem pětkrát. Z toho čtyři trefy si připsal proti San Marinu, jednou trefou přispěl k důležité výhře v Chorvatsku.

Celkově se střelecky prosadilo devět hráčů.

  • Ladislav Krejčí – 5x
  • Václav Drchal a Adam Hložek – 3x
  • Ondřej Šašinka, Pavel Bucha a Dominik Janošek 2x
  • Antonín Vaníček, Pavel Šulc a Libor Holík – 1x

Do alespoň jednoho z deseti zápasů zasáhlo celkem 28 hráčů. Ani jeden z nich ovšem nenastoupil do všech deseti.  Pětice Vaníček, Janošek, Bucha, Sadílek a Granečný zasáhla do devíti utkání.

Osmkrát nastoupili Havelka, Holík a Jedlička. Sedm startů přidali Plechatý, Krejčí, Šašinka a Matoušek. (Po kliknutí na obrázek níže budete přesměrování na stránku se statistikami všech hráčů)

Výsledky ČR U21 v kvalifikaci Výsledky ČR U21 v přípravných zápasech
ČR – Litva 2:0 ČR – Island 1:1
ČR – Řecko 1:1 ČR – Mexiko 4:0
ČR – Skotsko 0:0 ČR – Rusko 1:0
ČR – San Marino 6:0 ČR – Slovensko 2:1
Chorvatsko – ČR 1:2 Francie – ČR 3:1
San Marino – ČR 0:6  
ČR – Chorvatsko 0:0  
Skotsko – ČR 2:0  
Litva – ČR 0:1  
Řecko – ČR 0:2