23. 7. 2020

U21: tréninkový kemp běží naplno

První den krátkého tréninkového kempu si mohou odškrtnout reprezentanti do 21 let. Krátce před poledne se sešli v Benicích u Prahy a v podvečer už odkroutili premiérový trénink v nedalekých Kunicích.

Kouč Karel Krejčí zatím neměl pohromadě všech 26 nominovaných hráčů, i tak měl radost, že jeho tým poprvé od loňského listopadu zapsal společnou akci.

„Myslím, že to i dnes mělo úroveň, mám z toho dobrý dojem. Dělali jsme nácvikové věci do ofenzivy. Kluci měli chuť, všichni jsou zdraví, takže i v tom krátkém časovém rozmezí můžeme dobře pracovat,“ řekl Krejčí.

Jednadvacítka z různých důvodů na minisoustředění, které skončí v sobotu, zdaleka není kompletní. Z různých důvodů chybí řada opor, proto se otevřel prostor pro úplné nováčky i neokoukané tváře.

Jednou z nich je třeba liberecký záložních Michal Beran, objev jarní části FORTUNA:LIGY.

 

A ve čtvrtek si po dlouhé době rád zatrénoval v reprezentačním triku. „Naposledy jsem byl v U15, takže mě ta pozvánka do jednadvacítky udělala strašnou radost, je to taková třešnička na mojí povedené jarní sezoně. Bylo to moc fajn a je znát, že tady je super parta. Je nás tady pár nováčků, takže to pro nás všechny je možná jednodušší, než kdybych sem přišel úplně sám. Snad jsme se začlenili dobře, trénink byl super, v tempu, takže další velká zkušenost,“ popisoval Beran, vedle kterého se poprvé s jednadvacítkou představili třeba brankáři Jakub Markovič s Janem Plachým, obránci Daniel Köstl s Davidem Zimou a Michalem Fukalou a záložník Patrik Hellebrand.

„Všichni tihle kluci si o místo řekli svými výkony na jaře a tento kemp slouží i k tomu, aby mezi nás zapadli. I první trénink zvládli velmi dobře, je vidět, že jsou připravení. Jsme ve zvláštní situaci, sezona vlastně ani neskončila a nová začíná záhy, naši hráči jsou v rozdílném rozpoložení… Ale i tak si z prvního tréninku odnášíme dobrý dojem,“ dodal Krejčí.

V pátek si „lvíčata“ v Kunicích zatrénují dopoledne i v podvečer a na stejném místě ještě v sobotu před polednem. Pak krátký kemp skončí.

Tréninkový kemp U21 (23. 7. 2020)

Strategie FAČR 2020-2024 bannery