16. 11. 2021

U21: Třetí letošní zápas proti Slovinsku

Šesté vystoupení reprezentace do 21 let v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy je za dveřmi. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka zakončí letošní kalendářní rok důležitým zápasem ve Slovinsku a zkompletují tak listopadové putování po Evropě, v jehož rámci se minulý čtvrtek představili v Anglii.

V Burnley „Lvíčata“ utrpěla první bodovou ztrátu v kvalifikaci po předchozích čtyřech výhrách, úterní duel v Koperu může být ideální možností, jak odpovědět na prohru na půdě favorizované Anglie.

„Chceme jít do zápasu s čistou hlavou, být připravení po fyzické i psychické stránce. Může to být zase boj od první minuty, ale musíme do hry dát i invenci a kvalitu. Důležité bude dostávat se dobře do finální fáze. Předpoklad je ale takový, že zápas klidně rozhodne několik málo momentů, na což musíme být stoprocentně připraveni,“ řekl kouč Jan Suchopárek.

Jednadvacítka se v letošním roce potkává se Slovinskem již potřetí. V březnu v rámci mistrovství Evropy předchozí výběry ve vzájemném duelu remizovaly 1:1, v září v Českých Budějovicích na prahu nové kvalifikace čeští mladíci získali těsnou výhru 1:0. Tu zařídil v úplném závěru stoper Martin Vitík po rohovém kopu.

Také tentokrát český tým vyhlíží tuhou bitvu. „Slovinsko proti prvnímu utkání v Budějovicích docela obměnilo tým, ale jejich styl a pojetí zůstávají stejné. Zase to může být o maličkostech, je nutné všechny situace správně dohrávat, aby nenastal nějaký problém. Martin Vitík rozhodl první zápas, i ve Spartě mu říkáme, ať ve vápně všechno dobíhá, protože standardku si umí najít. Třeba to rozhodne ve Slovinsku znovu,“ podotkl s úsměvem útočník Václav Sejk.

„Lvíčata“ pobývají ve Slovinsku už od neděle, svoji dočasnou základnu rozbalili v Portoroži na pobřeží Jaderského moře, odkud trvá cesta na zápasový stadion v Koperu necelou půlhodinu. Češi si stadion otestovali v pondělí na předzápasovém tréninku, v úterý v 18:00 rozehrají šestý kvalifikační duel. V kvalifikační skupině G jsou po pěti zápasech stále první, druhá Anglie ztrácí dva body, ale má zápas k dobru.

Právě s Anglií Slovinsko hrálo doma před měsícem: přestože prohrávalo již o dvě branky, dokázalo dovést zápas k remíze 2:2 díky brankám vstřeleným po standardních situacích. „Je to jedna z věcí, kterou si musíme pohlídat. Dobře víme, že ve Slovinsku hrajeme jedno z nejdůležitějších utkání v kvalifikaci. Ale my jej chceme zvládnout jako doma, ne-li ještě lépe,“ přál si Sejk.

„Měli jsme dobrou cestu do Slovinska a podmínky zde máme perfektní. V neděli po příjezdu jsme měli na hotelu teambuilding, i díky tomu jsme chtěli dostat do hráčů jiné myšlenky. Věřím, že se to projeví i v samotném zápase,“ dodal Suchopárek.

Úterní duel Slovinska s Českou republikou vysílá od 18:00 živě ČT Sport.