9. 6. 2019

U21: Úspěšná soustředění musíme přenést do kvalifikace

Český tým do jednadvaceti let zakončil červnové soustředění v Rakousku vítězstvím 2:1 nad Slovenskem. Ve čtyřech zápasech na kempech ve Španělsku a Rakousku inkasoval ve čtyřech zápase jen dva góly a vstřelil osm. S přípravou jsou spokojeni hráči i trenér Krejčí. Co zaznělo po utkání se Slovenskem?

Karel Krejčí

„Je dobře, že jsme soustředění zvládli jak výsledkově, tak herně. Rád bych poděkoval vedení FAČR, že nám obě soustředění umožnilo. Jak tady v Rakousku, tak i ve Španělsku na jaře jsme měli perfektní podmínky a moc si toho vážíme.

Kluky vedeme určitým směrem, jak bychom chtěli hrát a jsem rád, že se to zápas od zápasu lepší a věci se v utkáních ukazují. V týmu vidím dobrou partu, zároveň také hladovost a odhodlanost vyhrávat, což je ta nejlepší zpětná vazba.

Budeme se samozřejmě chtít co nejlépe připravit na podzimní kvalifikaci. Vstup do ní bude velice důležitý. Máme necelé tři měsíce do startu kvalifikace a věřím, že kluci podstoupí dobrou letní přípravu v klubech a budou připraveni. Konkurenční prostředí tu máme dobré a máme z čeho vybírat. Navíc je řada dalších hráčů ještě doma.

Proti Slovensku jsme vyhráli zaslouženě podle mého názoru. Opět byly k vidění některé výborné individuální výkony. Postupem času zápas samozřejmě kvalitu ztratil i na základě střídání v obou týmech, ale na klucích bylo vidět, že chtějí vyhrát, takže jsme spokojení.

Ondřej Šašinka je jedním z našich lídrů. I když nepřijede na sraz v úplně stoprocentním rozpoložení a herním vytížení, tak odvádí fantastickou práci. Čekají se od něj góly, je hladový a chce je dávat góly. Pevně věřím, že bude v příštím soutěžním ročníku hrát ligu víc.“

Martin Jedlička

„Jsem moc rád, že jsme vyhráli a absolvovali jsme dobrou přípravu před podzimní kvalifikací včetně toho, že jsme neprohráli. Všichni věříme, že to přeneseme do kvalifikace a v prvních zápasech uspějeme.

Zpočátku nás Slováci trochu zatlačili, kdy byl ošetřovaný Ondra Šašinka, ale když se vrátil na hřiště, tak se to otočili. Navíc jsme dali po jejich chybě vedoucí gól. Myslím, že jsme měli zápas ve své režii. Podle mě jsme ukázali, že jsme kvalitnější tým a zaslouženě jsme vyhráli.

Budeme se snažit, abychom neusnuli na vavřínech. To má ale trenér pod kontrolou. Celý tým máme z dobré přípravy radost, ale je potřeba to přenést do kvalifikace.“

Jan Matoušek

„Začátek byl složitější, protože jsme hráli celkem dlouho bez ošetřovaného Ondry Šašinky, ale po jeho návratu jsme hru otočili. Vypláceli se nám brejkové situace a vysoké postavení ofenzivních hráčů. Párkrát jsme šli sami a měli řadu nebezpečných situací.

Hráli jsme proti silným týmům, takže výhry jsou hodně cenné pro nás pro všechny. Na obou soustředěních jsme dostali jen dva góly, což svědčí i o fungující obraně, což je super.“