11. 10. 2020

U21 v Litvě: návrat do bojovného módu

V sobotu odpoledne opustili Skotsko a jako by hodili za hlavu zklamání z porážky, která jim komplikuje závěr kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. 

Reprezentace do 21 let po přeletu do Litvy už hledá způsoby, jak v dalším utkání najet zpět na úspěšnou vlnu.

„Za Skotskem jsme udělali tlustou čáru, je to pryč a nic s výsledkem neuděláme. Vyříkali jsme si to, vyřešili a vyhodnotili tak, aby nám to přineslo užitek. Musíme se z toho jen poučit a do dalších zápasů se vyvarovat toho, na co jsme doplatili ve Skotsku. Herně to tam špatné nebylo, ale v ofenzivě jsme hráli jen po velké vápno. Musíme být jednoznačně nebezpečnější. Teď řešíme jen věci, které můžeme ovlivnit. To znamená nejbližší zápas v Litvě,“ prohlásil trenér Karel Krejčí, jehož tým v pátek v Edinburghu utrpěl vůbec první prohru v kvalifikaci.

V ní nasbíral osm zápasů, zatím vede svoji čtvrtou kvalifikační skupinu, ale má také zápas navíc oproti největším konkurentům.

Skotsko ztrácí bod, Řecko s Chorvatskem po dvou. Zmíněné tři celky však v závěru kvalifikace čekají také vzájemné zápasy proti sobě a čeští mladíci budou vyhlížet i případná klopýtnutí soupeřů, která jim mohou nahrát. Za předpokladu, že sami vítězně zvládnou zbývající utkání právě v Litvě a v listopadu v Řecku.

„Nechceme teď úplně řešit teorii a matematické počty, musíme hledět hlavně na sebe a v posledních dvou zápasech napravit to, co se nepovedlo ve Skotsku. Když uhrajeme šest bodů, věřím, že budeme v postupové hře. Ale základ je zvládnout naše vlastní úkoly. Mám velkou důvěru v sílu našeho týmu, který už v minulosti mnohokrát krizové situace dokázal ustát. Teď musíme dvakrát zabrat, kluci to dobře ví,“ prohlásil Krejčí.

Jednadvacítka v říjnu zažívá logisticky náročný sraz orámovaný dvěma venkovními zápasy, do nichž vstupují také testy na koronavirus, které zatím tým pokaždé přestál na výbornou.

„Lvíčata“ ve středu zamířila speciálem do Skotska, odtud v sobotu zase v sobotu do Litvy, kde v úterý hodlá oživit postupové šance.

Hráči netajili, že je porážka v Edinburghu v pátek „sebrala“. Prohra 0:2 v utkání, v němž domácí předvedli absolutní efektivitu, všechny mrzela. Záložník Michal Sadílek však potvrzuje slova trenéra o návratu do správného „bojovného“ rozpoložení.

„Porážka přišla v moment, kdy jsme nejméně chtěli i očekávali. Nejdůležitější je, že kvalifikace touto porážkou nekončí. Pořád nám věřím a věří si celý tým, který je pro nás všechny srdeční záležitostí, protože jsme spolu dlouho a něco budujeme. Jedním zápasem to hodit do koše nechceme. Když to zjednoduším, tak jsme si v pátek večer řekli, že si to jednoduché udělat neumíme. Už jsme v takových situacích byli a všichni víme, že teď musíme na hřišti nechat vše, položit tam život a bojovat jeden za druhého,“ prohlásil Sadílek.

Trénink U21 (11. 10. 2020)