21. 3. 2019

U21: V pátek první test proti Islandu

Období zkoušení a testování oživí reprezentačnímu týmu do 21 let také tolik očekávaný první přípravný zápas. V pátek se českým „lvíčatům“ postaví v rámci soustředění ve Španělsku stejně starý tým Islandu. Premiérový zápas pod vedením trenéra Karla Krejčího začne v pravé poledne a na tomto odkazu je možné jej sledovat živě.

 

„Moc se těšíme, až na to vletíme. S klukama jsme dlouho nehráli, ale věřím, že připravení jsme dobře. Chceme dobře začít hned od našeho prvního zápasu,“ hlásil brankář Martin Jedlička.

On sám je pevnou součástí jádra týmu, které na reprezentační úrovni válí už od kategorie U16 a zvládlo společně postupy na mistrovství Evropy U17 i U19. Teď je před českými mladíky ještě větší výzva: kvalifikace jednadvacítek a šance zahrát si na třetím Euru za sebou. „Dvakrát jsme tu radost už zažili, víme, co to obnáší a zase to chceme společně dokázat,“ řekl Jedlička.

Češi dnes v areálu La Finca zvládli dopolední trénink už konkrétně zaměřený na nácvik taktických situací, které chtějí uplatnit i proti houževnatým Islanďanům. „Soupeře jsme viděli v několika zápasech a jde o velmi organizovaný tým hrající v rozestavení 4-4-2 s dobrým řešením brejkových situací. Ale to sledování bereme s určitou rezervou, protože také Island vyměnil trenéra,“ připomněl Jiří Kohout, asistent kouče Karla Krejčího, změnu na islandské lavičce.

„Lvíčata“ jsou ve Španělsku třetím dnem, páteční duel s Islandem rozbije stereotyp tréninkových dní. Byť dnes si Češi program částečně zpestřili: celý tým nejprve hned po obědě popřál k dnešním 21. narozeninám útočníkovi Ondřeji Šašinkovi a pak si užil volné odpoledne, které trenéři hráčům dali.

Většina z nich využila zdejší ideální podmínky pro golf a v těsné blízkosti hotelu si vyzkoušela odpaly i patování na dokonale střižených greenech.

V pátek ale už zábava půjde stranou. „I když jde o přátelský zápas, hned ten první chceme zvládnout. Nakoplo by nás to do další práce a my na to máme,“ prohlásil Jedlička. „Společně to táhneme už od reprezentační dvacítky, víme, jací jsou kluci po herní i charakterové stránce. Určitě jsou připravení dobře. Upřímně: naše očekávání jsou velká,“ dodal Kohout.

Češi ve Španělsku ještě v pondělí nastoupí proti mexické reprezentaci U20.