14. 11. 2019

U21: Vstřelit šest gólů je dobré pro psychiku

Oba vynechali říjnové zápasy proti Řecku i Skotsku, proti San Marinu už ale byli zpět v sestavě. Ladislav Krejčí i Patrik Žitný přispěli svými výkony k vítězství 6:0.

„Jsme rádi, že jsme utkání zvládli, protože jsme věděli, že to bude hlavně o trpělivosti. Podařilo se nám utkání zvládnout herně i výsledkově a můžeme jít do zápase s Chorvatskem v dobré náladě,“ uvedl po utkání Ladislav Krejčí, který dal dva góly, i když nastoupil na pozici stopera.

„Dlouho se mi nestalo dát dva góly, jsem za to opravdu rád. Není určitě náhoda, že všichni střelci prošli Brnem,“ usmíval se po zápase hráč pražské Sparty.

 

„Pro naši psychiku je jedině dobře, že jsme dokázali splnit povinnost a zvítězit. A navíc i vysokým rozdílem. Nebylo jednoduché přejít přes tu jejich obranu, ale bylo to hlavně o naší kvalitě. Před zápasem jsme si ukazovali, kudy by to mohlo jít, takže šlo hlavně o naše vlastní provedení jednotlivých situací,“ uvedl Krejčí.

„Měl jsem za úkol z pozice stopera pomoct rozehrávce, neměl jsem vůbec problém odehrát zápas na tomto postu,“ dodal mladý reprezentant.

Patrik Žitný

Do sestavy se vrátil i záložník Teplic Patrik Žitný, který stejně jako Ladislav Krejčí vynechal říjnová utkání s Řeckem a Skotskem. Zejména na začátku utkání hodně ohrožoval soupeřovu branku.

„Bylo dobře, že jsme utkání poměrně rychle rozhodli dvěma rychlými góly, pak už jsme to měli pevně v rukou,“ uvedl po utkání. „Dali jsme nějaké góly, vyhráli jsme a věřím, že nám to do pondělního zápasu v Chorvatsku může jen pomoct,“ pokračoval teplický ofenzivní fotbalista.

„Podobné zápasy jsou vždy těžké. Je potřeba se na ně nastavit dobře v hlavě. Nám se to tentokrát povedlo, nedali jsme jim od začátku šanci a rozhodli jsme hodně rychle,“ uvedl Patrik, který byl rád, že si zahrál nedaleko od Teplic. „Jsem rád, že nám zápas vyšel a mohla to sledovat moje rodina i kamarádi.“

Už v pondělí čeká jednadvacítku Chorvatsko, kam se český tým přesune o víkendu. Nadcházející soupeř v souběžně hraném utkání porazil ve čtvrtek Litvu. Se šesti body a zápasem k dobru ztrácí na první Česko jen dva body.

„Hned od dalšího dne se musíme koncentrovat pouze na pondělní utkání v Chorvatsku. Věřím, že dáme do přípravy i samotného zápasu maximum a zvítězíme,“ dodal Žitný.

Jasná záležitost. Jednadvacítka dala San Marinu šest gólů

ČR U21 - San Marino U21 (14. 11. 2019, Chomutov)