5. 1. 2018

Udine remizovalo po akci Jankta s Chievem

Fotbalisté Udine přišli na hřišti Chieva o vítěznou sérii v italské lize. Po pěti výhrách pouze remizovali v prvním utkání v novém roce 1:1. K remíze pomohli hostům i čeští reprezentanti Barák s Janktem, kteří byli v základní sestavě Udine.

Hosté brzy prohrávali po gólu srbského záložníka Ivana Radovanoviče. Krátce před poločasovou přestávkou ale český reprezentant Jakub Jankto vysunul přihrávkou z rohu velkého vápna Giuseppeho Pezzellu, jehož pas před branku si srazil za vlastního gólmana další Srb ve službách Chieva Nenad Tomovič.

Obrat se ale nekonal a Udine, za které kromě Jankta odehrál celé utkání i Antonín Barák, nevyužilo šanci dotáhnout se bodově na Sampdorii, která na šestém místě drží poslední místo znamenající účast v pohárech.