26. 4. 2018

"Utkání mělo mimořádnou úroveň a velmi vysoké tempo," hodnotí zápas trenér Barák

Necelých 24 hodin po úvodním duelu na prestižním turnaji Delle Nazioni se český výběr do 15 let představil proti Japonsku, které o den dříve porazilo čtyřmi góly Anglii. Češi s mladými samuraji nakonec remizovali 2:2, ačkoliv mohli v závěru rozhodnout i o výhře.

Trenéři Barák s Vorlickým dali příležitost dalším hráčům svého výběru, kteří neměli takové vytížení při úvodní výhře nad Emiráty. Tvrdé hřiště v Itálii vystřídala tentokrát velmi vysoká tráva, která komplikovala oběma soupeřům kombinaci, ale přesto se od začátku bylo na co dívat. Češi se snažili držet míč, zatímco Japonci potvrzovali svou vynikající organizaci a rychlost v práci s míčem i protiútocích. Paradoxně ovšem uspěli ze vzduchu po dvou standardních situacích v prvním poločase.

"Zápas měl oboustranně mnohem vyšší kvalitu než první duel. Japonsko přesvědčilo, že má skvěle organizované mužstvo, pohybově a individuálně výborně připravené. Náš tým se opět snažil plnit principy herní odvahy, držení míče a především překonání poslední třetiny hřiště. V prvním poločase se nám dařily plnit pouze první dva principy, ale měli jsme problém více ohrožovat soupeřovu branku. Bohužel jsme nezvládli dvě standardní situace a poločas jsme prohráli o gól," hodnotil druhý zápas trenér Antonín Barák.

"Ve druhé půli jsme převzali aktivitu a postupně jsme byli stále nebezpečnější v zakončení. Utkání mělo mimořádnou úroveň a velmi vysoké tempo a jsme rádi, že naši hráči nakonec měli blíže k vítězství se soupeřem, který momentálně prokazuje obrovský progres ve všech kategoriích," ocenil úroveň utkání trenér Antonín Barák.

Češi ve druhém poločase opět prostřídali šest hráčů a změnil se i obraz hry. Druhý vstřelený gól a řada dalších šancí okořenila oboustranně vynikající utkání, ve kterém nakonec český tým měl blíž k výhře, i když remízu nakonec trenéři hodnotili jako spravedlivou.

"Osobně oceňuju u všech hráčů, jak zvládají množství úkolů, které od nás dostávají. Zároveň bych chtěl poděkovat i klubovým trenérům, protože navazujeme na jejich práci a kluci jsou výborně připravení," dodává trenér Jiří Vorlický.

Češi tímto výkonem i výsledkem nejen, že potěšili, ale také udrželi naději na boj o finálovou skupinu o medailová místa mezi 16 týmy turnaje. 

Turnaj Delle Nazioni

U15 Japonsko - U15 Česká republika 2:2 (2:1)

Góly ČR: 33. Uriča, 60. Endl 

Sestava ČR: Ivanič - Nízký, Endl, Prebsl (35. Vitík), Kohoutek (56. Jambor) - Karabec, Langhamer (35. Kudela), Drozd (35. Brejcha) - Jelen (35. Daněk), Vecheta (35. Hadaš), Uriča (35. Náprstek)