3. 9. 2020

Úvod Ligy národů bez Koláře, Součka i Schicka

Česká reprezentace se v úvodním utkání nového ročníku Ligy národů bude muset obejít bez trojice Tomáš Souček, Patrik Schick a Ondřej Kolář. Jedná se o reakci hygienické stanice na pozitivní test na COVID-19 v širším realizačním týmu reprezentace.

Prohlášení Fotbalové asociace České republiky:

"Vedení FAČR si vyměnilo potřebné informace se zástupci SK Slavia Praha a následně i zástupci AC Sparta Praha a FC Viktoria Plzeň, jejichž hráči tvoří podstatnou část reprezentačního týmu. Společně se shodli na tom, že zájem všech stran je v tuto chvíli stejný, tedy prioritně ochrana zdraví hráčů a realizačního týmu.

Výsledkem jednání je tak ještě další zpřísnění hygienických opatření na reprezentačním srazu, mj. také rozdělení hráčů do jednotlivých skupin, z nichž např. jedna kvůli velkému počtu slávistů v týmu, bude složena ryze z hráčů SK Slavia Praha. Došlo zároveň na základě dohody s epidemiology k rozhodnutí, že se celá fotbalová reprezentace v rámci prevence přesune do dějiště utkání se Slovenskem pozemní cestou, a nikoliv letecky dle původního plánu."

Na Slovensko se, kvůli rozhodnutí hygienické stanice, nebude moci ve čtvrtek s týmem vydat dvojice zahraničních opor.

"Na základě rozhodnutí příslušné hygienické stanice byli preventivně umístěni do karantény dva hráči A týmu, kteří mají negativní testy, ale přišli do blízkého kontaktu s pozitivně testovanou osobou. Konkrétně jde o Tomáše Součka a Patrika Schicka, ti tak s reprezentací na Slovensko neodcestují. Vedení reprezentace se zároveň rozhodlo vyhovět žádosti SK Slavia Praha a do Bratislavy tak s týmem z preventivních důvodů neodcestuje ani brankář Ondřej Kolář."

Tým trenéra Jaroslava Šilhavého vstoupí do nového ročníku Ligy národů utkáním v Bratislavě proti domácímu Slovensku. Výkop zápasu na Tehelném Poli je naplánován na pátek 4. září ve 20:45.