Krok s vyspělejším domácím týmem drželi svěřenci trenéra Jana Suchopárka jen v prvním poločase, po změně stran už byli Belgičané výrazně lepší a vyhráli zaslouženě.

"Výsledkově se nám zápas nevydařil, přestože jsme do něj vstoupili velice dobře, tak, jak jsme chtěli. Věděli jsme, že Belgie patří k naprosté špičce v této věkové kategorii, je velmi silná v kombinaci a v rychlých brejcích, proto jsme chtěli hrát aktivně v bloku a to se nám zejména v prvních dvaceti minutách dařilo. Výsledkem naší dobré hry byl úvodní gól, který po dobrém napadání a zisku míče dal krásnou střelou ze šestnácti metrů Lingr. Bohužel jsme vedení neudrželi dlouho, už za tři minuty Belgičané šťastně srovnali tečovanou střelou na 1:1. Z naší hry se pak vytratila aktivita, po zisku míče jsme měli příliš mnoho nevynucených chyb, soupeř byl daleko víc na míči a získával převahu, do poločasu skóre otočil na 2:1. Po změně stran jsme pak sami o výsledku prakticky rozhodli, když jsme už ve 48. minutě fatální chybou nabídli domácím samostatný únik a ten skončil třetím gólem v naší síti. Pak už bylo patrné, že nám ubyvají síly rychleji než soupeři, což se odrazilo i na sebevědomí hráčů, byli jsme málo aktivní a prakticky se do větších šancí nedostávali. Vrcholem pak byla situace v samotném závěru, kdy jsme po malé domů nabídli zblízka soupeři nepřímý kop, který znamenal čtvrtý gól Belgie," zhodnotil zápas trenér Suchopárek.

"Po vítězství nad Itálií jsme vyzkoušeli další hráče, kteří většinou nastupují v naší dorostenecké lize. Proti Belgičanům z klubů jako jsou Dortmund nebo Anderlecht to měli těžké. Byly vidět rozdíly především ve fotbalové vyzrálosti a také sebevědomí," doplnil Suchopárek.

Belgie "19" - ČR "19" 4:1 (2:1)

Gól ČR: 14. Lingr.
Sestava ČR: Čtvrtečka - Hašek (46. Holík), Král, Fárek (49. Tkáč), Rychnovský - Havelka (46. Sadílek), Chvěja (66. Mareček), Lingr (79. Hlavatý) - Miker (46. Smékal), Šašinka, Krejdl. Trenér Suchopárek.