4. 11. 2019

V bulharské nominaci proti Česku je osm krajánků

Nový trenér bulharské fotbalové reprezentace Georgi Dermendžiev povolal na poslední zápas evropské kvalifikace s českým týmem a předchozí přípravné utkání s Paraguayí 24 hráčů. Osm z nich hraje v zahraničí a 16 zástupců bude mít domácí soutěž. Nominaci zveřejnil bulharský svaz na svém webu.

Ve výběru nechybí kapitán Ivelin Popov z ruského Rostova, který je zřejmě největší hvězdou týmu. Největší zastoupení z klubů má v nominaci bulharský mistr Ludogorec Razgrad, jehož barvy hájí i dva ofenzivní hráči původem z Brazílie Wanderson a Marcelinho.

Čtyřiašedesátiletý Dermendžiev nahradil u národního týmu Krasimira Balakova, jenž odstoupil po říjnovém debaklu 0:6 s Anglií. Utkání v Sofii provázelo rasistické chování bulharských fanoušků, kvůli kterému byl duel dvakrát přerušen a hrozilo i jeho předčasné ukončení.

Kvalifikační zápas v Bulharsku se odehraje bez diváků

Kvůli disciplinárnímu trestu odehrají Bulhaři 17. listopadu zápas s českým týmem v Sofii před prázdným hledištěm. Balkánský tým získal v kvalifikační skupině jen tři body a už je bez šance na postup na evropský šampionát. O tři dny dříve Bulharsko v přípravě přivítá Paraguay.

Nominace Bulharska:

Brankáři: Nikolaj Michajlov (Levski Sofia), Plamen Iliev (Ludogorec Razgrad), Georgi Georgiev (Slavia Sofia).

Obránci: Strachil Popov (Kasimpasa/Tur.), Vasil Božikov (Slovan Bratislava/SR), Božidar Čorbadžijski (FCSB/Rum.), Anton Nedjalkov, Georgi Terziev (oba Ludogorec Razgrad), Ivan Goranov (Levski Sofia), Kristian Dimitrov (Botev Plovdiv), Viktor Popov (Varna).

Záložníci a útočníci: Ivelin Popov (Rostov/Rus.), Kiril Despodov (Štýrský Hradec/Rak.), Georgi Kostadinov (Tula/Rus.), Božidar Kraev (Gil Vicente/Portug.), Simeon Slavčev (Karabach/Ázerb.), Kristijan Malinov (CSKA Sofia), Alexandar Cvetkov (Beroe Stara Zagora), Galin Ivanov (Slavia Sofia), Marcelinho, Wanderson (oba Ludogorec Razgrad), Todor Nedělev (Botev Plovdiv), Dimitar Iliev (Lokomotiv Plovdiv), Ismail Isa (Varna).