11. 12. 2018

V kvalifikaci o EURO U21 se Češi utkají s Chorvatskem či Řeckem

Český reprezentační tým do 21 let se v kvalifikaci o postup na EURO 2021 utká s Chorvatskem, Řeckem, Skotskem, Litvou a San Marinem.

Český tým byl před losem v druhém koši, měl tedy jistotu, že se vyhne například Nizozemsku, Slovensku či Belgii.

Los začínal týmy z posledního výkonnostního koše, český tým šel tedy na řadu až v rámci předposledního kola a byl zařazen do skupiny 4, kde už čekaly týmy San Marina, Litvy, Skotska a Řecka. Na závěr šel první koš, ze kterého do skupiny s českým týmem připadlo Chorvatsko. 

Český tým se stejně jako v předchozí kvalifikaci utká opět s Chorvatskem, Řeckem i San Marinem.

Termíny českých zápasů:

  • 6. 9. 2019, ČR U21 – Litva U21
  • 10. 10. 2019, ČR U21 – Řecko U21
  • 14. 10. 2019, ČR U21 – Skotsko U21
  • 14. 11. 2019, ČR U21 – San Marino U21
  • 18. 11. 2019, Chorvatsko U21 – ČR U21
  • 27. 3. 2020, Řecko U21 – ČR U21
  • 2. 9. 2020, San Marino U21 – ČR U21
  • 7. 9. 2020, ČR U21 – Chorvatsko U21
  • 9. 10. 2020, Skotsko U21 – ČR U21
  • 13. 10. 2020, Litva U21 – ČR U21

V minulé kvalifikaci český tým s Chorvatskem prohrál 1:5 a vyhrál 2:1, s Řeckem dvakrát prohrál 0:3 a 1:2. Proti San Marinu český tým vyhrál 3:1 a 2:0.

Na EURO postoupí přímo vítězové všech devíti skupiny, dva týmy s nejlepší bilancí z druhých míst jdou do baráže a zahrají si o poslední místo. Mistrovství Evropy U21 společně hostí Maďarsko se Slovinskem.

Bilance ČR U21 proti...

  • Chorvatsko: 5 zápasů - 2 výhry, 2 remízy, 1 prohra - skóre 8:10
  • Řecko: 8 zápasů - 3 výhry,2 remízy, 3 prohry - skóre 10:7
  • Skotsko: 3 zápasy - 2 výhry, 1 prohra - skóre 4:3
  • Litva: 2 zápasy - 2 výhry - skóre 3:0
  • San Marino: 4 zápasy - 4 výhry - skóre 18:1

Los kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let pro rok 2021:

  • Skupina 1: Itálie, Švédsko, Island, Irsko, Arménie, Lucembursko.
  • Skupina 2: Francie, Slovensko, Švýcarsko, Gruzie, Ázerbájdžán, Lichtenštejnsko.
  • Skupina 3: Anglie, Rakousko, Turecko, Kosovo, Albánie, Andorra.
  • Skupina 4: Chorvatsko, ČR, Řecko, Skotsko, Litva, San Marino.
  • Skupina 5: Srbsko, Polsko, Rusko, Bulharsko, Lotyšsko, Estonsko.
  • Skupina 6: Španělsko, Izrael, Černá Hora, Makedonie, Kazachstán, Faerské ostrovy.
  • Skupina 7: Portugalsko, Nizozemsko, Norsko, Bělorusko, Kypr, Gibraltar.
  • Skupina 8: Dánsko, Rumunsko, Ukrajina, Finsko, Severní Irsko, Malta.
  • Skupina 9: Německo, Belgie, Wales, Bosna a Hercegovina, Moldavsko.