21. 9. 2022

Václav Černý: Čím víc zápasů, tím lépe, už jsem jich ztratil dost

Ofenzivní univerzál Václav Černý prožívá velmi dobrý start do nové sezóny. V dresu Twente nastoupil do všech dosavadních ligových zápasů a přidal čtyři branky. Po zdravotních problémech je šťastný, že má dostatečné herní vytížení. 

„Připravujeme se na první zápas po psychické i fyzické stránce. Proběhla také video příprava. Co chceme my i co čekáme od soupeře,“ uvedl záložník Twente při středečním setkání s novináři. „Tím, že už s nimi zkušenost máme z léta, tak se probírají určité detaily z posledního zápasu a případně, na co bychom mohli navázat a co zlepšit,“ pokračoval Václav Černý.

Ten během červnového srazu, kdy český tým odehrál dva domácí a dva venkovní zápasy, naskočil do obou zápasů se Španělskem. „Jsem moc rád, že jsem tady a je to přesně to, co jsem si přál, vrátil jsem se do normálu. Čím víc zápasů odehraji, tím lépe pro mě, protože jsem jich už ve své kariéře hodně ztratil,“ uvedl Černý k tomu, že má v poslední době dostatečné vytížení.

V nizozemské lize na začátku září během tří dnů dal dva góly jak proti Excelsioru, tak i proti PSV Eindhoven. „Moc mi to vyhovuje, že mám takové vytížení. A všechno navíc absolvuji bez úlev,“ pokračoval Černý, který v nizozemské Eredivisie v aktuální sezóně zapsal sedm startů ze sedmi možných a další čtyři přidal v předkolech Evropské konferenční ligy.

Národní tým pokračuje v přípravě na poslední dva zápasy v Lize národů, když v sobotu přivítá ve vyprodané Fortuna Areně v Praze výběr Portugalska. V úterý 27. září odehraje závěrečný duel v St. Gallenu proti Švýcarsku. Oba zápasy mají výkop ve 20:45.

Co by mohlo podle Václava Černého platit na Portugalce? „Určitě budeme potřebovat klid na míči, dokázat dohrát brejkové situace do úspěšného konce a vážit si míče, když ho máme,“ usmíval se Černý.  

ČR A - trénink (21. 9. 2022)