22. 11. 2017

Václav Černý podstoupí v polovině prosince operaci na klinice v Augsburgu

Záložník Ajaxu a mládežnický reprezentant Václav Černý se podrobí operaci přetrženého zkříženého vazu v pravém koleni. V úterý navštívil kliniku Hessingpark v německém Augsburgu, kde u doktora Ulricha Boenische podstoupil vstupní lékařskou prohlídku. Předběžný termín zákroku je naplánován na polovinu prosince.

Václav Černý se zranil 25. října v utkání soutěže KNVB Beker, tedy nizozemského poháru, proti mužstvu z nižší soutěže De Dijk. Nejprve vstřelil branku na 4:0, o pár minut později ale při dlouhé kličce špatně došlápl na pravou nohu a ze hřiště byl odnesen na nosítkách.

„Vašek absolvoval ve spolupráci s Ajaxem v úterý vstupní prohlídku u doktora Boenische v Augsburgu. Bude v dobrých rukách, Ajaxu na brzkém uzdravení Vaška velmi záleží,“ řekl pro web agentury Nehoda Sport David Nehoda, který hráče zastupuje.

Doktor Ulrich Boenisch, který je šéfem ortopedie na klinice Hessingpark, má zkušenosti s léčením fotbalistů, v minulosti operoval například útočníka a spoluhráče Václava Černého Klaase-Jana Huntelaara nebo některé německé hráče.

„Jsem rád, že po dohodě s Ajaxem budu v péči doktora Boenische a věřím, že operace proběhne bez problémů. Fotbal mi chybí a chci se na trávníky vrátit co nejdřív,“ nechal se slyšet pro Nehoda Sport Černý.

Další postup v léčbě bude s lékaři konzultován po operaci.