21. 11. 2021

Václav Černý prožil vítězný návrat po zranění

Reprezentační záložník Václav Černý pomohl Twente v 13. kole nizozemské ligy k výhře 1:0 nad Spartou Rotterdam. Čtyřiadvacetiletý fotbalista nastoupil poprvé od 14. ledna, kdy si přetrhl přední zkřížený vaz v levém kolenu..

Černý naskočil z lavičky v 83. minutě krátce poté, co rozhodl z pokutového kopu jeho spoluhráč Ricky van Wolfswinkel.

Celé utkání odehrál za vítězný tým další český reprezentant Michal Sadílek. Twente se výhrou posunulo na šesté místo neúplné tabulky.

Václav Černý má na svém kontě dva starty v dresu seniorského národního týmu. Premiéru si připsal 11. listopadu 2020 v přípravném utkání v Německu, kde nastoupil v základní sestavě a odehrál úvodní poločas. O sedm dní později následně nastoupil do zápasu Ligy národů proti Slovensku, proti kterému odehrál druhý poločas.