12. 5. 2019

Václav Kotal: Francie potvrdila roli favorita

Cesta evropským šampionátem hráčů do sedmnácti let skončila pro český tým ve čtvrtfinále. Čeští mladíci nestačili na Francii, která podle slov trenéra Václava Kotala patří k hlavním favoritům turnaje a český tým porazila ve čtvrtfinále 6:1.

"Hlavní rozdíl byl v pohybu, v kultuře pohybu a práci s míčem. Na rozdíl od hráčů soupeře jsme byli pomalí v práci s míčem pod tlakem. I když jsme hráče upozorňovali, že Francie trestala Švédy za všechny chyby při zakládání útoků, tak se nám stalo to samé,“ uvedl trenér Kotal po zápase.

„Za poločasového stavu jsme to chtěli důstojně dohrát, ale i v druhém poločase byl soupeř jednoznačně lepší. Dokázali být trpěliví při vytváření šancí a opět ukázali, jak umí dohrávat akce až do zakončení,“ pokračoval trenér.

„Porážka 1:6 je krutá, ale je potřeba si z toho vzít ponaučení do další práce. Pro hráče je to obrovská zkušenost na téhle úrovni. A pokud se z toho budou chtít poučit, tak mají možnost. Musíme dál pracovat s rychlostně vybavenými hráči, na Francouze stačil rychlostně pouze Jáchym Šíp,“ uvedl kouč Kotal.

„Francouzi a Nizozemci pro mě byli od začátku favority celého turnaje, francouzský tým potvrdil i proti nám své kvality.“

Zápas skončil předčasně jak pro Josefa Koželuha, jenž střídal už v prvním poločase, ale také pro kapitána Jana Hellebranda.

„Pepíkovi Koželuhovi se obnovilo starší zranění kotníku, když mu hráč soupeře došlápl na kotník. Jan Hellebrand odjel do nemocnice na vyšetření a byla tam podezření na zlomeninu, tak věříme, že bude v pořádku. Oba patřili k nejlepším hráčům,“ dodal trenér.