10. 5. 2019

Václav Kotal o čtvrtfinále ME: Francii nedáme nic zadarmo

Česká sedmnáctka dokázala postoupit ze základní skupiny do čtvrtfinále evropského šampionátu. O postupu rozhodlo čtvrteční vítězství v posledním zápase skupiny A proti Řecku. Trenér Václav Kotal byl po utkání šťastný, že tým utkání zvládl. 

„Pokud bychom nezvládli ani tento zápas, tak bych kluky asi už opravdu litoval. Po dvou zápasech, které skončily remízou po inkasování v závěru, by byla hrozná škoda, kdybychom nepostoupili. I proto jsem dvakrát rád, že se to klukům povedlo,“ uvedl po utkání trenér Václav Kotal.

„První poločas byl především boj, což se i vzhledem k terénu dalo pochopit. Druhý poločas jsme ale soupeře fotbalově přehráli. Plus nás v některých situacích podržel brankář, ale hlavně jsme byli schopni vstřelit góly,“ pokračoval trenér.

„Měli jsme i další šance, takže skóre mohlo být i vyšší. Ale i tak jsem moc rád, že jsme dokázali náš výkon korunovat víc než jen jednou brankou,“ uvedl trenér.

„Nálada je v týmu perfektní, to je jasné. Dosáhli jsme na náš cíl a každý bonus by byl perfektní. Samozřejmě všichni sní o mistrovství světa, ale budeme hrát s velmi silnou Francií, takže to bude hodně těžké ve čtvrtfinále. Ale nedáme jim nic zadarmo a uvidíme, jak to dopadne,“ dodal trenér.

Čtvrtfinále se hraje v neděli 12. května. Výkop utkání je ve 14:00 středoevropského času, hrát se bude v Dublinu na Tallaght Stadium.