3. 5. 2019

Václav Kotal: Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem, škoda inkasované branky

Po úspěšné kvalifikaci se konečně se svými svěřenci dočkal. Trenér Václav Kotal vedl reprezentaci do 17 let do prvního zápasu mistrovství Evropy v Irsku proti Belgii, kterou označil před turnajem jako jednoho z favoritů. Kotalův tým nakonec přišel o výhru až v nastaveném čase.

„Z pohledu toho, že Belgie vyrovnala v hodině dvanácté, je to škoda. Ale sportovně musím přiznat, že Belgie byla první poločas lepším mužstvem. Především hráč Doku nám dělal velké problémy, ale když jsme ho začali zdvojovat, tak už tolik problémů nedělal,“ uvedl trenér Václav Kotal, kterého potěšil výkon v druhém poločase.

„V druhém poločase jsme byli určitě lepším mužstvem. Vypracovali jsme si dvě tři velmi dobré příležitosti, ale neproměnili jsme je a paradoxně jsme dali gól přímo z rohu, kdy míč tečoval jeden ze soupeřů,“ pokračoval trenér.

„Nevím, jestli při inkasovaném gólu došlo k nedohodě obránců s brankářem, ale nepohlídali jsme si dlouhý míč a soupeř vyrovnal. Před zápasem bychom remízu určitě brali, ale s ohledem na vývoj druhého poločasu si myslím, že jsme mohli vyhrát,“ uvedl Václav Kotal.

„Je to pořád pouze první zápas v turnaji, máme z něj bod a musíme se soustředit na další utkání.“

Druhé utkání čeká český tým v pondělí 5. května od 20:00 proti domácímu Irsku.

„V každém utkání chceme hrát na vítězství, proti Belgii jsme k tomu měli blízko, o to víc to mrzí, že jsme o něj v závěru přišli. Nic se nemění na tom, že pokud chceme postoupit, tak musíme bodovat v dalších zápasech. Jestli budeme spokojení s bodem ze zápasu s Belgií, to ukážou až další utkání“

„Chápu, že hráči jsou zklamání i s ohledem na to, že jsme měli šance, které jsme neproměnili. Musí si uvědomit, že ve fotbale rozhodují góly, ne vypracované šance. Celkově to byl dobrý týmový výkon s dobrou organizací hry. Musíme se teď už soustředit na další zápas,“ dodal trenér Kotal.