7. 5. 2019

Václav Kotal: Zklamání z další remízy i inkasování ze standardní situace

Druhý zápas ve skupině evropského šampionátu, druhá remíza 1:1 po inkasované brance v samém závěru. Český tým do 17 let po remíze s Belgií neudržel vedení ani proti domácímu Irsku a postup ze skupiny bude bojovat v posledním zápase. 

Trenér Václav Kotal byl po pondělním utkání s Irskem zklamaný jak z výkonu v úvodním poločase, tak z inkasované branky po standardní situaci, na kterou se hráči připravovali. 

„Je to samozřejmě zklamání. Zápas jsme nezvládli především v prvním poločase, kdy jsme se nedokázali vyrovnat důrazné hře domácích a nedokázali jsme se dostat do naší typické hry a kombinace,“ uvedl po utkání trenér Václav Kotal.

„Měli jsme jen pár náznaků, ale bylo to málo. V druhém poločase jsme se zlepšili, vstřelili jsme vedoucí branku, ale bohužel jsme opět nezvládli závěr a inkasovali vyrovnávací gól, stejně jako s Belgií. Mrzí mě to o to víc, že to bylo ze standardní situace, na kterou jsme se připravovali, protože jsme věděli, že to přesně takhle hrají. A stejně jsme to nedokázali ubránit,“ pokračoval trenér.

 

„Pořád je situace ale ve skupině otevřená. Vítězství v posledním utkání samozřejmě bude velkou šancí na postup. Uděláme proto všechno, ale první poločas proti Irsku mě zklamal,“ řekl Václav Kotal.

„Prohráli jsme spoustu soubojů, ve hře bylo spoustu nevynucených a technických chyb. Tím pádem se nedostanete do kombinace, kterou normálně hráči dokáží využít k vytvoření šancí. Toho bylo v zápase hodně málo.“

Při zápase byli slyšet i čeští fanoušci, které trenér Kotal ocenil. „Byli samozřejmě skvělí. Mrzí mě, že jsme je nedokázali ocenit vítězstvím. Je škoda dvakrát inkasovat v závěru a přijít dvakrát o výhru. Kluky to mrzí, ale nedá se nic dělat. Jen se musíme nyní připravit, co nejlépe na poslední zápas ve skupině,“ dodal trenér.