3. 7. 2021

Vaclík: Na celé mužstvo jsem pyšný

Během turnaje patřil ke klíčovým členům českého mužstva. I v neúspěšném čtvrtfinále držel brankář Tomáš Vaclík svými zákroky mužstvo Dánsku na dostřel. Na tým je po konci v turnaji pyšný s ohledem na výkony i náročné podmínky.

„Prohráli jsme, jedeme domů a turnaj končí. Na tým jsem ale pyšný včetně hráčů i realizačního týmu s ohledem na všechny podmínky, cestování atd. Můžeme odjet s hlavou vztyčenou, udělali jsme pro úspěch maximum," uvedl dvaatřicetiletý brankář v rozhovoru pro ČT sport bezprostředně po utkání. 

České mužstvo postoupilo ze skupiny po výhře nad Skotskem, remíze s Chorvatskem a prohře s Anglií. V osmifinále pak český tým vyřadil Nizozemskem po výhře 2:0. Cestu turnajem zastavilo až Dánsko ve čtvrtfinále.

"Před turnajem nám nikdo nevěřil. Ani před turnajem, ani před jednotlivými zápasy. Všichni ale držíme při sobě, i ti, co do zápasů nenastupovali, tak skvěle pracovali v tréninku a vytvářeli tlak na ostatní. To, jak držíme všichni při sobě, je něco speciálního. A také máme kvalitu, kterou mnozí nechtějí vidět," pokračoval v rozhovoru.

Vaclík se svými spoluhráči strávili přes měsíc uzavřeni od okolního světa, aby předešli jakýmkoliv komplikacím spojených s případným pozitivním testováním na COVID-19.

"Ponorku jsme žádnou neměli. Myslím, že jsme měli skvělou náladu. Není jednoduché být měsíc v té bublině bez kontaktu s okolním světem. Až si to budeme hodnotit zpětně, tak na to budeme vzpomínat v dobrém," pokračoval Vaclík.

Ten byl před turnajem ve specifické pozici, když dorazil na sraz ve chvíli, kdy bylo jisté, že jeho angažmá v Seville je u konce a stane se volným hráčem. Ve všech zápasech byl ale týmu oporou.

"Cítil jsem, že mi tým věří a že se na turnaj dokážu připravit. Cítil jsem od spoluhráčů, že mi od začátku věří a chtěl bych jim za to moc poděkovat, protože mi se spoustou věcí pomohli. A jsem moc rád, že jsem tady se všemi ten měsíc mohl být," dodal Vaclík. 

EURO 2020: Česko - Dánsko (3. 7. 2021)