2. 12. 2018

Vaclík po losu: Věřím, že máme sílu na postup

Česká reprezentace se v boji o postup na evropských šampionát v roce 2020 utká v kvalifikaci s Anglií, Bulharskem, Černou Horou a Kosovem. Pro brankáře Tomáše Vaclíka je favoritem skupiny anglický celek, ale gólman špěnalské Sevilly věří v sílu českého týmu a v šance postoupit na EURO. 

„Je to velice zajímavý los. Hlavním favoritem je určitě Anglie, která má poslední dobou velmi dobré výsledky a odehráli velmi dobré mistrovství světa. Jejich tým má velké množství kvalitních fotbalistů a jsem si jistý, že to bude největší tahák pro fanoušky,“ uvedl po losu brankář Tomáš Vaclík.

„Věřím, že to bude velice zajímavá konfrontace a těším se na to. Myslím, že jsem proti Anglii hrál jen v dresu jednadvacítky a devatenáctky. Osobně jsem si myslel, že dostaneme Švýcarsko. Co jsem ale četl před losem, tak spoustu kluků si Anglii přálo, takže jsou určitě spokojení,“ pokračoval český brankář.

„Je tam Harry Kane, ale není to jen o něm, i když samozřejmě vyčnívá. Je tam spousta dalších skvělých hráčů. Těším se i na brankáře Pickforda, který si vybojoval post jedničky.“

INFORMACE O LOSU KVALIFIKACE ME 2020

„Z ostatních týmů ve skupině nemám žádné zkušenosti. Když se hrála baráž s Černou Horou, tak jsem v reprezentaci nebyl. V dresu Kosova, myslím, hraje dost hráčů, kteří působí ve Švýcarsku, takže budou mít kvalitní hráče. Hrají poprvé v historii kvalifikaci, vyhráli svou skupinu v Lize národů, tak budou hrát určitě v nějaké euforii,“ uvedl gólman Sevilly.

„Věřím, že na postup ze skupiny máme. Myslím, že máme dobře poskládaný tým, který je hladový po úspěchu a máme šanci postoupit. Pro každého z nás bude velkou motivací dostat se ze skupiny a kvalifikovat se na EURO,“ dodal Tomáš Vaclík.