14. 5. 2020

Vážíme si vaší práce! Reprezentace po lékařích poděkovala i řidičům a prodavačům

Česká fotbalová reprezentace ve spolupráci s Pepsi, pivovary Staropramen a vinařstvím Vinofol věnovala přes deset tun nápojů Dopravnímu podniku hlavního města Prahy a Tesku.

Národní tým daroval pití řidičům a dalším pracovníkům dopravního podniku a také prodavačkám a prodavačům v obchodech.

„Chtěli jsme řidičům i prodavačům a prodavačkám symbolicky poděkovat, protože i v době pandemie koronaviru musí každý den do práce, a i díky nim můžeme my ostatní žít relativně normální životy,“ uvedla Iveta Vondrová, ředitelka oddělení reprezentace STES (marketingová dceřiná společnost FAČR).

„Pití, které jsme dopravnímu podniku věnovali, bylo původně určené na období srazů národního týmu. Ať už pro samotné mužstvo nebo třeba pro hosty na stadionech. Ale v březnu i v červnu nám zápasy zrušili, a proto jsme se s Pepsi, Staropramenem a Vinofolem domluvili, že nápoje využijeme jako symbolický způsob poděkování právě řidičům.“

Jak moc pandemie koronaviru ovlivnila práci řidičů, vysvětlil vedoucí jednotky Provoz tramvají DPP Petr Hloch:

„Jsou vystaveni každodennímu kontaktu s potenciálními nosiči virového onemocnění. Jsou tak zvaně v první linii, proto nápoje budeme jako poděkování distribuovat hlavně jim.“

Předání nápojů navázalo na předchozí akce, kterými Fotbalová asociace České republiky symbolicky poděkovala zdravotníkům.

FAČR například podpořila projekt Vlna naděje od Nadačního fondu Kapka naděje, který je dlouhodobým partnerem české reprezentace.

A skupina zástupců FAČR (trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý, ředitel regionálních akademií Karel Poborský, trenér reprezentace do 18 let Jan Suchopárek a generální sekretář Jan Pauly) navštívili kladenskou nemocnici.