17. 11. 2020

Velký úspěch U21: postup na ME z 1. místa

Reprezentační tým do 21 let slaví velký úspěch: postupuje na mistrovství Evropy v příštím roce z prvního místa 4. skupiny. Ve vyrovnané tabulce svěřenci trenéra Karla Krejčího nasbírali 21 bodů a o vítězství je v nepřipravilo ani Skotsko, které prohrálo v Řecku.

„Lvíčata“ se těší na své EURO po čtyřletém půstu, naposledy se představil výběr kouče Vítězslava Lavičky v roce 2017 v Polsku, kde nepostoupil ze základní skupiny.

Současný tým, který v deseti zápasech nasbíral šest výher, tři remízy a jedinou porážku, bude také 10. prosince s napětím sledovat los základních skupin EURA, které v příštím roce společně hostí Maďarsko se Slovinskem. Formát turnaje, na němž se představí nejlepších 16 mužstev kontinentu, se vinou pandemie koronaviru změnil.

Původně se měl hrát standardním způsobem v červnu příštího roku, nově se 16 postupujících týmů poměří ve 4 skupinách po 4 týmech od 24. – 31. března. A nejlepší dva týmy z každé skupiny pak vytvoří osmičlenného pavouka, v němž se klasickým vyřazovacím způsobem utkají o titul v termínu 31. května – 6. června.

U21: statistiky evropské kvalifikace

Strategie FAČR 2020-2024 bannery