30. 3. 2016

VIDEO, FOTO: Pavel Nedvěd má svoji hvězdu v Síni slávy FAČR

Do Síně slávy českého fotbalu v novém sídle FAČR v Praze na Strahově přibyla další hvězda. Nese jméno nejlepšího fotbalisty Evropy roku 2003 a jednoho z nejlepších fotbalistů české historie Pavla Nedvěda.

Současný viceprezident turínského Juventusu přijel na slavnost osobně a pokřtil svou hvězdu spolu s předsedou FAČR Miroslavem Peltou a generálním sekretářem FAČR Rudolfem Řepkou.

"Je pro mě čest být v Síni slávy ve společnosti takových velikánů," řekl Nedvěd. V Síni slávy už mají svou hvězdu Josef Masopust, Josef Bican, Andrej Kvašňák, Antonín Panenka, František Veselý, vicemistři světa z roku 1962, Ladislav Novák, Ivo Viktor, Josef Bican, Karel Brückner, vicemistři světa z roku 1934, Rudolf Baťa a mistři Evropy z roku 1976. "Je to pro mě opravdu hezké, mít tady svoji hvězdu, i když jsem se jako hvězda nikdy necítil a nebudu cítit ani teď," usmál se bývalý reprezentační kapitán.

Nedvěd se uvedením do síně slávy dočkal druhého ocenění během dvou dnů, v úterý se totiž stal ambasadorem čínské ligy. "Říkal mi to čínský prezident a je to pro mě i Českou republiku velká čest. Vždyť přede mnou tam byl David Beckham," uvedl bývalý hráč Sparty, Lazia Řím nebo Juventusu, který se s prezidentem Si Ťin-pchingem setkal na úterní večeři.