1. 6. 2017

Vítězná tečka za sezonou

Končící reprezentace do 20 let, jejíž hráči budou v příští sezoně tvořit základ jedenadvacítky, zdolala v Praze Kypr 1:0.

Bylo to poslední utkání současné dvacítky, hráčů narozených v roce 1996. "Chtěli jsme, aby se ukázali realizačnímu týmu do 21 let. Byla to pro kluky určitá motivace hrát před očima Vítězslava Lavičky a Jaromíra Šeterleho, byl to i takový test tohoto ročníku směrem k příští sezoně, kdy by měli tito hráči patřit do týmu, který rozehraje kvalifikace ME 2019," řekl trenér dvacítky Karel Krejčí.

Původně plánoval, že nasadí do každého poločasu jiné mužstvo, což ale nakonec úplně nevyšlo. "Mihálik a Řezáč museli odehrát celý zápas, protože kvůli zranění nakonec nemohli nastoupit Helebrant a Kratochvíl," vysvětlil Krejčí. S přístupem, výkonem a samozřejmě i výsledkem byl spokojený. "Vyhráli jsme zaslouženě. Vytvořili jsme si dost gólových situací, jenom je škoda, že jsme nedali víc než jeden gól, šance jsme na to měli a mohlo to být i klidnější," řekl trenér.  O vítězství rozhodl na konci úvodní půlhodiny Zajíc. "Zápas měl dobrou úroveň, Kypřané měli dobrý pohyb a technicky byli na výši. Jsem rád, že jsme zakončili sezonu vítězstvím, i když se nám z původní nominace omluvilo deset hráčů. Šanci dostali kluci širšího kádru a ukázali některé zajímavé individuální výkony," pochvaloval si Krejčí.

Nyní už bude dávat dohromady nový tým, který čeká už na konci prázdnin vstup do nové zajímavé soutěže. "Reprezentace do 20 let budou hrát od nové sezony Elite ligu, ve které nás čekají zápasy v oficiálních termínech UEFA proti kvalitním soupeřům. Na přelomu srpna a září začínáme v Portugalsku a doma s Německem," těší se Karel Krejčí. 

Statistika zápasu

Česká republika "20" - Kypr "21" 1:0 (1:0)

Gól: 30. Zajíc.
Sestava ČR: Otáhal (46. Pastornický) - Řezáč, Pokorný (46. Štěpánek), Kvída (46. Toml), Helešic (46. Knejzlík) - Takács (46. Bezpalec), Suchan (46. Janetzký), Machalík (46. Provod) - Ladra (46. Galuška), Zajíc (46. Yunis), Mihálik. Trenér Krejčí.