22. 3. 2023

Vítězný start přípravného turnaje. Osmnáctka porazila Švédsko 2:1

Reprezentace do 18 let vstoupila do přípravného turnaje ve španělské Marbelle vítězstvím 2:1 nad Švédskem. O góly se postarali Adamové Pudil a Proniuk.

Svěřenci trenéra Davida Holoubka v zápase se Švédskem prohrávali od deváté minuty, kdy se prosadil Pontus Dahbo.

Českému mužstvu se ale podařilo ve 33. minutě srovnat zásluhou Adama Pudila. A v 69. minutě zajistil vedení českému týmu záložník Sigmy Olomouc Adam Proniuk.

"První poločas měl soupeř více ze hry a z jeho aktivity padla také první branka utkání. My jsme prohrávali osobní souboje a byli jsme nepřesní v přechodové fázi. Ale přesto jsme vyrovnali po výborném presinku při rozehrávce soupeře. Druhý poločas jsme díky zvýšené aktivitě byli lepším týmem a zápas jsme dokázali dovést do vítězného konce," uvedl po utkání trenér David Holoubek.

V druhém utkání, které se hrálo v Marbelle od 13 hodin, porazilo Dánsko 2:1 Norsko. „Skandinávský“ turnaj pro české mužstvo pokračuje v sobotu 25. března, kdy se Holoubkův výběr utká s Dánskem. Příští úterý pak zakončí březnový program zápas s Norskem. 

Mezinárodní přípravný turnaj U18 ve Španělsku

Švédsko - Česko 1:2 (1:0)

Branky: 9. Dahbo - 33. Pudil A., 69. Proniuk. 

Česko: Čechal - Toman, Paluska, Hunal (85. Hamza), Stryk - Pudil A. (46. Málek), Žitný, Planka, Šancl (86. Blatný), Uriča (46. Hašek) - Proniuk (70. Karsten).