13. 11. 2016

Vítězný vstup do La Mangy

Reprezentace do 20 let vyhrála první ze dvou zápasů na turnaji ve španělské La Manze. Irsko zdolala 2:1.

"Utkání jsme začali aktivně a korunovali to gólem Macka na 1:0, nicméně jsme soupeři po naší individuální chybě nabídli pokutový kop, který proměnil ve vyrovnávací branku na 1:1 Shodipo. Ještě v prvním poločase jsme si vytvořili několik slibných akcí z křídelních prostorů v postupném útoku nebo rychlým přechodem po zisku míče, ale vše končilo bud špatnou přihrávkou nebo lepším doplněním do boxu. Ve druhé půli jsme pak šli podruhé do vedení, když se po rohu trefil Takács. V závěru ještě  Yunis neproměnil penaltu. Soupeř byl nebezpečný zejména ze standardních situací a v rychlém protiútoku. U nás velmi dobrá kompaktnost, týmová organizace, zajištění těžiště hry, rezervy v nábězích za obranu, lepší rozehravka ve středním pásmu a už zmíněné finální fázi. Mužstvo zápas výborně odmakalo, jsme rádi za vítězství," popsal trenér Martin Svědík.

Česká republika "20" - Irsko "20" 2:1 (1:1)

Góly: Macek,Takács - Shodipo z pen..
Sestava ČR: Nemrava - Šural, Bezpalec, Takács, Holík (Helešic) - Hykel (Ladra), Štěpánek (Kulhánek), Macek (Březina), Puchel (Buchvaldek) - Pulkrab, Mihalík (Yunis). Trenér Svědík.

Druhým soupeřem českého týmu ve Španělsku bude v úterý od 18:30 Norsko.