2. 9. 2021

Vitík: Jsem rád, že jsem pomohl k důležité výhře

V prvním poločase po jeho chybě zachránil situaci při velké šanci Slovinska brankář Kovář. Nakonec je ale stoper Martin Vitík za hrdinu. Minutu před koncem totiž vstřelil vítězný gól a zajistil tři body na úvod kvalifikace o postup na ME hráčů do 21 let. 

„Určitě je to zatím můj nejdůležitější gól v kariéře. Dlouho jsem gól nedal, takže i proto jsem moc rád, že jsem dal gól a pomohl jsem tím celému mužstvu,“ řekl Martin Vitík po utkání během on-line tiskové konference.

Český tým byl během prvního poločase hodně aktivní, ale žádnou ze svých příležitostí nedokázal proměnit ve vedoucí gól. Nakonec se mohli vedení ujmout Slovinci, když se dostal Matko sám před brankáře Kováře po chybě v rozehrávce v podání právě Martina Vitíka. Matěj Kovář ale soupeřovu střelu vyrazil a udržel čisté konto.

„Chtěl jsem před tou jejich šancí vyvézt míč, ale bohužel se to nepovedlo. Kovi mě i celý tým podržel a jejich šanci chytil. Ale tím, že z toho nebyl gól, tak jsem na to potom moc nemyslel a nebral jsem si to. Jsem ale určitě rád, že jsem pak gólem rozhodl o vítězství,“ uvedl sparťanský stoper, kterému posadil míč na hlavu přesným centrem spoluhráč z Letné Adam Karabec.

„Byla to sparťanská souhra, ale není to tak, že bychom jen sparťani byli za hrdiny. Hráli jsme za český národní tým a hráli jsme všichni za jednoho a všichni hráči mají na výhře svůj podíl. Nacvičené jsme to ze Sparty ale neměli, zkrátka jsem chtěl jen dát gól a šel jsem do toho za každou cenu,“ prohlásil Martin Vitík.

ČR U21 - Slovinsko U21 (2. 9. 2021)