10. 6. 2022

Vlkanova: Na premiéru do smrti nezapomenu

Po skvělé sezóně s Hradcem Králové si vysloužil Adam Vlkanova i pozvánku do národního týmu na červnové zápasy. A ve čtvrtek večer v Lisabonu si připsal svou premiéru v reprezentaci, když odehrál závěrečné minuty při prohře 0:2. 

"Bylo to pro mě hodně speciální. Ještě před takovým publikem a proti Ronaldovi a dalším hvězdám. Byl to úžasný zápas, jen škoda, že se prohrálo. I tak na to ale budu do smrtí vzpomínat, protože jsem si splnil sen,“ uvedl hradecký záložník v rozhovoru pro YouTube kanál české reprezentace.

Sedmadvacetiletý fotbalista přišel na hřiště na posledních zhruba dvacet minut zápasu. „Někdy kolem padesáté minuty mi trenéři říkali, ať se připravím, že je možné, že tam kolem sedmdesáté minuty půjdu. Nakonec se tak stalo a byl jsem moc rád,“ pokračoval Vlkanova.

„Nervózní jsem nebyl, na to moc netrpím. Bylo to samozřejmě těžké do toho naskočit, ale užil jsem si to a bylo to hezké,“ řekl dále Vlkanova, jenž měl jednu velkou šanci, po které mohli čeští fotbalisté snížit. Svou střelou ale trefil jen boční síť.

„Neřekl bych, že jsem se v té šanci lekl, ale spíš jsem se v tu chvíli špatně rozhodl. Když jsem to viděl zpětně, tak jsem měl střílet na zadní tyč, nebo ještě přihrát. Ale chtěl jsem to rvát nahoru na přední tyč, ale netrefil jsem to,“ uvedl ke své šanci.