12. 4. 2020

Vlna naděje rozhoupala Česko, zatím se vybralo šest milionů korun

Díky projektu Vlna naděje se na nákup lékařských projektů a ochranných pomůcek podařilo do nedělního dopoledne vybrat skoro šest milionů korun. Akce, kterou pořádá Nadační fond Kapka naděje, pokračuje i v dalších dnech a zapojila se do ní i česká fotbalová reprezentace.

Do sbírky se jednoduchým způsobem může zapojit každý. Buď přes platební bránu nadačního fondu na internetových stránkách www.kapkanadeje.cz, nebo zasláním DMS zprávy ve tvaru DMS KAPKANADEJE 30, 60 či 90 (podle hodnoty zamýšlené podpory) na číslo 87 777.

Česká reprezentace a Kapka naděje spolupracují dlouhodobě v rámci projektu O Kapku lepší #ceskarepre, a to na jednoduchém mechanismu „čím víc fanoušků na domácí zápasy přijde, tím víc peněz na dobrou věc půjde“. Fotbalová asociace České republiky nyní poslala za loňská utkání na boj s koronavirem 200 tisíc korun.

Reprezentace podpoří charitativní projekt Vlna naděje

Vlna naděje vyvrcholila v sobotu televizním přenosem, do kterého poslal divákům video zdravici trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Do akce se kromě národního týmu zapojila i řada sportovců jako jednotlivců. Například aktuální Fotbalista roku 2019 Tomáš Souček nebo bývalý brankář národního týmu Petr Čech. A také spousta osobností z kulturního světa jako například Marta Kubišová, Eva Holubová, Xindl X a mnoho dalších.

Projekt má podpořit hlavně zdravotníky. Ochránit je, aby pandemii koronaviru přečkali ve zdraví a mohli dál pomáhat všem potřebným. Za vybrané peníze proto Kapka naděje nakoupí přístroje a ochranné pomůcky, které následně bude distribuovat do nemocnic v celé České republice.