5. 5. 2020

Vstupenky na EURO platí, ale fanoušci je zároveň mohou vrátit

Vstupenky na UEFA EURO 2020 zůstanou platné i v příštím roce, na kdy byl šampionát kvůli pandemii koronaviru přeložený. Fanoušci je zároveň mohou vrátit a zpět dostanou plnou cenu. Evropská fotbalová unie o tom informovala na svém webu.

Majitelé lístků mají tři možnosti, co v tuto chvíli se vstupenkami mohou udělat.

  • Pokud se na šampionát plánují vydat i příští rok, vstupenky zůstávají v platnosti. V takovém případě není nutná žádná akce.
  • Pokud už teď vědí, že příští rok na EURO určitě nevyrazí, mohou lístky rovnou vrátit. A to přímo na stránkách UEFA (www.euro2020.com/tickets). První vlna vrácení vstupenek probíhá od 5. do 26. května 2020.
  • Pokud se rozhodnou až podle aktualizovaného rozpisu zápasů, mohou bez obav čekat. UEFA nabídne možnost vrácení vstupenek za plnou cenu i v další fázi, až nový harmonogram šampionátu zveřejní.

Všichni majitelé lístků od UEFA v předchozích dnech obdrželi nebo v nejbližší době obdrží e-mail s podrobnými informacemi. Ty jsou rovněž zveřejněné na internetových stránkách www.euro2020.com/tickets.

EURO je přesunuto na příští rok kvůli pandemii koronaviru. Nově se bude hrát od 11. června do 11. července 2021.

Rozlosování základních skupin zůstává stejné (pro Česko ve složení Anglie, Chorvatsko a jeden z postupujících z play-off Ligy národů), ale nový rozpis zápasů UEFA teprve zveřejní.

Fanoušci také dostanou možnost vstupenky kupovat – třeba právě ty vrácené. O termínech bude UEFA teprve informovat.