13. 11. 2017

Výhra české U20 nad Švýcarskem a posun na druhé místo tabulky

Česká reprezentace do 20 let si připsala v nové soutěži Elite Tournament druhé vítězství, když porazila v Grenchenu Švýcarsko 4:1. Dvěma góly se na výhře hostů podílel záložník Filip Blecha. Češi se díky výhře dostali na druhé místo tabulky.

Češi dali v Grenchenu zapomenout na poslední porážku z Anglie a do vedení šli díky Blechovi už v 11. minutě. Jen o čtyři minuty později navýšil český tým díky Vodhánělovi své vedení, přesto ještě do přestávky dokázali Švýcaři korigovat trefou Schättina. Poslední slovo měl ale deset minut před koncem Pulkrab a svěřenci trenéra Karla Krejčího tak mohli slavit výhru 4:1.

"Zápas se mi hodnotí dobře, sehráli jsem výborné utkání a jsem rád, že jsme ho odehráli tady ve Švýcarsku na trávě, i když klimatické podmínky nebyly ideální. Absolvovali jsme totiž dva tréninky na umělém povrchu a do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli budeme hrát na přírodní trávě. Vyhráli jsme zaslouženě, podali jsme velice kvalitní nadstandartní a týmový výkon, kromě čtyř branek jsme si vypracovali řadu šancí, ze kterých jsme mohli skórovat a rozhodnout už dříve," popsal průběh zápasu český trenér Karel Krejčí.

V tabulce se český tým posunul s osmi body na druhé místo, třetí Německo má ale odehráno o zápas méně.

"Kluky bych chtěl hodně pochválit, konkrétně i Matěje Pulkraba, který se k nám připojil a předvedl skvělý přístup i výkon. Dnes za stavu 1:0 chytil brankář Jedlička vyloženou šanci soupeře, za stanu 3:1 pak zase penaltu, takže kdyby soupeř vyrovnal nebo snížil, tak by závěr nebyl tak v klidu, jak to nakonec vyšlo," pochválil trenér Krejčí i konkrétně dva české hráče.

Utkání Elitní ligy fotbalistů do 20 let v Grenchenu:

Švýcarsko - ČR 1:4 (1:2)

Branky: 35. Schättin - 11. a 51. Blecha, 15. Vodháněl, 80. Pulkrab.

Sestava ČR: Jedlička - Souček, Chaluš, Chlumecký, Granečný - Květ, Janošek - Vodháněl (71. Lingr), Hlavatý (71. Matoušek), Blecha (88. Rezek) - Pulkrab (81. Šašinka). Trenér: Krejčí.

Tabulka:

1.            Anglie                 4              3             1             0             12:1       10

2.            ČR                      5              2             2             1             12:10     8

3.            Německo            4             2             2             0             7:5          8

4.            Portugalsko        5             2             1             2             7:8          7

5.            Nizozemsko       5             2             0             3             2:5          6

6.            Polsko                 5              1             2             2             6:11       5

7.            Itálie                    4              1             1             2             11:12     4

8.            Švýcarsko            6             0             3             3             3:8          3