10. 10. 2020

Vyjádření k aktuální situaci kolem reprezentačního A týmu

Vyjádření FAČR a české fotbalové reprezentace k aktuální situaci kolem reprezentačního A týmu na Kypru: 

“Výsledky pátečního testování české fotbalové reprezentace, které jsme obdrželi až v časných sobotních hodinách kyperského času, odhalily tři pozitivní případy na COVID – 19 a dalších 16 neprůkazných případů v celém týmu. Tři pozitivní osoby byly umístěny do izolace a jsou v karanténě. Na základě zmíněných šestnácti neprůkazných výsledků dochází od sobotních ranních hodin v Larnace k přetestování této skupiny, čekáme na výsledky a FAČR podniká všechny kroky k tomu, aby utkání v Izraeli bylo v neděli odehráno v původním termínu a čase.“

Aktualizace v 11:20 a vyjádření FAČR: 

„Negativně testované osoby na Kypru, mezi kterými je kromě členů realizačního týmu také devět hráčů, se přesouvají dle původního plánu do Izraele. Zde budou po letecké trase Praha-Izrael doplněni následně o dodatečně povolané hráče z české nejvyšší soutěže. Snahou FAČR je dopravit tyto hráče, kteří doplní původní tým, do dějiště nadcházejícího utkání během nedělního rána. V řešení jsou stále případně negativně přetestovaní hráči, kteří v tuto chvíli zůstávají na Kypru.

Do Izraele odletělo trenérské vedení, jehož testy byly na Kypru negativní, v kompletním složení, tedy v čele i s trenérem Jaroslavem Šilhavým. Ten je tak se svými kolegy připraven vést národní tým v nedělním utkání proti Izraeli.

Kompletní složení týmu představíme během zítřka. Jasno bude až pozdě večer po výsledcích sobotních testů, do té doby jsou všichni předvybraní hráči z české nejvyšší soutěže v izolaci na samostatných hotelových pokojích.”

Aktualizace v 17:25:

Do Izraele odcestovalo v sobotu těchto devět hráčů: Vaclík, Bořil, Čelůstka, Kúdela, Matějů, Petrášek, Holeš, Souček and Ševčík.

„U tří pozitivně testovaných hráčů byl na Kypru během sobotního přetestování potvrzen pozitivní výsledek, u dvou dalších osob byl pak výsledek opět neprůkazný. Zbývajících čtrnáct osob, z toho deset hráčů, bylo na dnešním přetestování negativních a jsou tak připraveni pro potřeby pokračujícího reprezentačního srazu.

Postup bude v tuto chvíli takový, že trenér Šilhavý vybere devět hráčů z deseti, kteří jsou v tuto chvíli na Kypru a které jsme schopni přesunout zítra ráno do Izraele. K dispozici tak bude mít na utkání 18 negativně testovaných hráčů.

Stejné letadlo se pak vrátí zpět do Larnaky pro zbytek negativně testovaných osob, které přesune ještě během neděle do Prahy. Co se týká tří pozitivně testovaných hráčů, kteří zůstávají zatím v Larnace, FAČR už nyní jedná intenzivně s Ministerstvem zahraničí ČR i českým velvyslanectví na Kypru, stejně tak jako s UEFA, o jejich případném a co nejrychlejším přesunu do České republiky.

V pondělí brzy ráno se český národní tým přesune z Izraele do Prahy, kde bude kompletně přetestován a bude se dále řídit rozhodnutími domácích hygienických autorit. Na jejich základě se teprve tedy rozhodne o personálním obsazení týmu pro středeční utkání ve Skotsku.

Povolaní hráči z české nejvyšší soutěže se scházejí v neděli na hotelu a zatím tedy zůstávají v České republice, kde se připravují pod vedením trenéra Davida Holoubka pro případ, že by právě hygienická opatření mezi jednotlivými státy neumožnovala, aby tým, který se v pondělí vrátí z Izraele, cestoval do Skotska na další utkání.“

Nominace k utkání v Izraeli

Strategie FAČR 2020-2024 bannery