29. 3. 2023

Výsledky nepřeceňujeme, ale udělaly nám radost, říká Aleš Křeček

Reprezentace hráčů do dvaceti let odehrála v úterý v Opavě poslední zápas v rámci společného turnaje předních evropských národních týmů. Českému výběru se sezona vydařila a turnaj zakončil vysokou výhrou nad Portugalskem.

Březnový sraz vyšel národnímu týmu do dvaceti let na jedničku. Nejprve vyhrál na hřišti Polska 1:0 a poté doma v Opavě přesvědčivě přehrál Portugalsko.

„Zápas skončil naším vítězstvím 3:0, takže jsme spokojeni. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, ale chtěli jsme od začátku hrát aktivně. Chtěli jsme narušovat jejich hru, a to se nám dařilo. Především první poločas byl z naší strany výborný, pak už to pokazil ve druhém poločase sníh. Jsem za kluky rád, podali jsme kvalitní výkon s výborným výsledkem,“ řekl po zápase trenér Aleš Křeček.

Zápas proti Portugalsku ve druhém poločase zkomplikovalo husté sněžení. Hrací plocha byla během pár minut zcela bílá a utkání se tak muselo na několik minut přerušit.

„Když přišla sněhová vánice, bylo to složitější. Skoro nebylo vidět na druhou stranu hřiště. My jsme ale věděli, že počasí v těchto dnech nebude ideální. Na začátku zápasu to vypadalo, že se to možná ani nespustí. My s tím ale počítali a možná to byl i jeden z faktorů našeho vítězství. Připravovali jsme se i na variantu, že bude špatné počasí,“ pokračoval kouč českého národního týmu.

Česká reprezentace do dvaceti let odehrála v rámci neoficiálního turnaje Elitní liga celkem pět zápasů. Dokázala vyhrát nad Rumunskem, Polskem a Portugalskem. Zápas s Německem skončil nerozhodně a jedinou porážku tým zaznamenal v Itálii.

„Jsem rád za to, jak jsme zápasy v letošní sezoně zvládali herně. Souboje se silnými soupeři měly herní kvalitu a dočkaly jsme se i tří výher. To nám dělalo radost, ale zároveň to nijak nepřeceňujeme. Budeme se připravovat dál,“ dodal Aleš Křeček.

 

Výhru nad reprezentací Portugalska ocenil také obránce Vyškova František Matys.

„Vítězství 3:0 nad Portugalskem se počítá v jakékoliv kategorii. Jsme za to samozřejmě hrozně rádi. Vstoupili jsme do zápasu tak, jak jsme chtěli. Co jsme si před zápasem řekli v kabině, to jsme splnili,“ pochvaloval si vytáhlý obránce.

Právě František Matys byl i jedním z hráčů, který se během utkání zapsal do střelecké listiny.

„Měli jsme tam nacvičené nějaké tři nebo čtyři signály. Už při prvním rohu jsme dali gól a podobné to bylo i při té mé brance. Rozbíhali jsme to ve třech hráčích, já se dostal nejvýše a spadlo to tam do brány,“ popisoval Matys situaci při gólu na 2:0.

Františka Matyse stejně jako trenéra nepřekvapily rozmary počasí. Češi byli na náhlé aprílové změny klimatu dobře připraveni.

„Podle předpovědi jsme tušili, že podobné počasí může přijít a byli jsme na to připraveni. Ani pro jednoho soupeře to ale nebylo příjemné. Chvílemi nebylo ani pořádně vidět, ale nakonec sněžení ustoupilo a dohráli jsme to celkem v klidu. Bylo to pro mne něco nového. Nikdy jsem nezažil, aby se musela hra přerušovat, aby se musel prohrnovat sníh a měnit míče,“ dodal s úsměvem František Matys.

Český národní tým do dvaceti let prožil vydařenou sezony. S výkony i výsledky týmu byl František Matys spokojený.

„My hráči ročníků 2002 a 2003, co jsme se tady sešli v kategorii do dvaceti let, jsme odehráli dobré zápasy. Prohráli jsme jediný souboj s Itálií a ve všech ostatních zápasech jsme dosáhli dobrých výsledků. Pro nás, co pendlujeme mezi první a druhou ligou, je to dobrá zkušenost,“ řekl Matys na úplný závěr.