15. 2. 2021

Z mládežnických reprezentantů se dařilo Součkovi

Z mládežnických reprezentantů dal o sobě v posledním ligovém kole vědět zejména Filip Souček ze Sparty. Proti Karviné odehrál celé utkání a při vítězství letenského celku 4:3 si připsal dvě gólové nahrávky.

Dvacetiletý záložník Filip Souček nastoupil v základní sestavě Sparty v tomto kalendářním roce poprvé, celkově zaznamenal v dresu letenských již dvanáctý ligový start, z toho pátý v zahajovací jedenáctce.

Proti Karviné se Součkovi dařilo. Ve 27. minutě našel krásným pasem z půli hřiště Ladislava Krejčího staršího, který poslal Spartu do vedení 2:1. Ve 41. minutě Souček přihrál do běhu Davidu Mobergu Karlssonovi, který vrátil Spartě vedení na 3:2.

Úvodních dvacet minut se přitom mladý záložník Sparty trápil. „Začátek utkání Filipovi nevyšel, měl tam několik ztrát míče, ale pak se chytil gólovou přihrávkou na Ladislava Krejčího, díky čemuž šel jeho výkon ohromně nahoru. Svůj vzestup v utkání podrtrhl ještě druhou gólovou asistencí na Karlssona,“ popisuje trenér reprezentace do 20 let Jiří Žilák, do jehož kádru Filip Souček věkově spadá.

Pozitivně hodnotil Součkův výkon také trenér Sparty Pavel Vrba. „Je pravda, že v prvních dvaceti minutách působil nejistě a nebyl to úplně optimální výkon. Na druhou stranu nám pomohl v ofenzivě v další části utkání. Smazal těch dvacet minut, jeho výkon rostl a pak už hrál velice dobře. U těchto hráčů je to o herní vytíženosti. Když bude hrát víc zápasů, asi se mu nestane to, co v prvních dvaceti minutách. Sebevědomí získáváte zápasy a tím, že si vytváříte nějakou pozici v mužstvu,“ řekl po utkání.

Redaktoři deníku Sport ocenili Součka vysokou známkou 8 (10 je nejlepší), což bylo po střelci hattricku Karlssonovi druhé nejvyšší ohodnocení v utkání. MF Dnes udělila mladému záložníkovi známku 2 (1 je nejlepší).

Souček přestoupil do Sparty loni v zimě z Opavy, jarní část však ještě strávil v klubu, který ho vychoval. V lize odehrál celkem 35 zápasů, vstřelil 1 gól a zaznamenal dvě asistence. Právě ty proti Karviné.

Na první start v národním týmu stále čeká. K utkáním reprezentace do 20 let měl být v minulém roce nominován, kvůli pandemii koronaviru se však ani jeden mezistátní zápas této věkové kategorie neuskutečnil. V říjnu byl nominován jako náhradník k dvojutkání kvalifikace ME U21, do utkání však nezasáhl.

Z dalších mládežnických reprezentantů na sebe v posledním ligovém kole upozornil také Pavel Šulc. Dvacetiletý záložník Plzně otevřel skóre utkání na hřišti Mladé Boleslavi, kde západočeský celek remizoval 2:2.