11. 9. 2018

"Zápas dnes rozhodla produktivita a větší důraz Portugalců v pokutovém území," hodnotil trenér Krejčí

Česká reprezentace do 20 let má za sebou další utkání v rámci Elite Tournament proti Portugalsku. V Příbrami se v atraktivním a gólově bohatém utkání radoval nakonec z výhry 4:2 soupeř.

"Měli jsme možnost sehrát utkání v rámci Elite ligy proti loňským mistrům Evropy U19 z Portugalska. Na našich hráčích byl v začátku znát přílišný respekt ze soupeře, který byl umocněn dvěmi brankami hostů v rozmezí čtyř minut. Postupem času jsme získávali půdu pod nohama. V zajímavém zakončení nůžkami se objevil Holík, ale trefil boční síť. Portugalci byli velice jistí v kombinaci, ale pokud naši hráči napadali, tak i oni měli problémy. Z jednoho takového presinku vstřelil kontaktní branku Žitný. Ještě veselejší to bylo těsně po pauze, když se po přehrávce Pfeifera trefil střelou pod břevno Havelka," hodnotil utkání trenér Karel Krejčí.

"Podobně povedenou akcí se minutu na to prezentovali Portugalci a znovu to bylo o gól. I nadále se hrál výborný fotbal. Portugalci šli do dvoubrankového vedení po perfektní kolmici a samostatném nájezdu. Hned minutu na to znovu Havelka pálil přesně, ale portugalský brankář jeho pokus vyrazil. Portugalci poté spíše výsledek hlídali a naše mužstvo si vytvářelo mnoho šancí především po centrovaných míčích. Další branky jsme však již nepřidali. I přes prohru však musíme naše hráče pochválit za předvedenou hru. Pozitivní je i fakt, že řada kluků se mohla rovnat v technických dovednostech s Portugalci. Zápas dnes rozhodla produktivita a větší důraz Portugalců v pokutovém území," dodal kouč.

ČR U20 - Portugalsko U20 2:4 (1:2)

Branky: 36. Žitný, 49. Havelka - 8. a 56. Correira, 4. Santos, 50. Neto.

Sestava ČR: Šiška - Holík (76. Klíma), Sadílek (63. Janošek), Bucha (76. Frýdek), Havelka, Šašinka (63. Douděra), Král (80. Plechatý), Žitný (63. Jandera), Granečný (63. Rychnovský), Chaluš (63. Růsek), Pfeifer. Trenér: Krejčí.