8. 5. 2022

Zdeněk Nehoda – 70! Tři oslavy na Julisce

I když výsledky současné Dukly Praha ve druhé nejvyšší soutěži důvod k oslavám nedávají, díky bohaté a úspěšné minulosti se najde i důvod k radostné vzpomínce. Na první dekádu května se sešla hned tři jubilea mužů, kteří jsou spojeni nejen s Duklou, ale i s československou reprezentací.

V sobotu 7. května se dožil jedenadevadesáti let Ivo Urban, který s Duklou slavil sedm titulů a zahrál si i ve Slavii. Později byl známým fotbalovým novinářem. V reprezentaci nastoupil čtyřikrát, ale z toho hned dvakrát proti Brazílii, jednou proti Chile a jednou proti Argentině, což je unikátní.

Kulaté jubileum slaví 9. května kanonýr Dukly i reprezentace Zdeněk Nehoda. Člen Klubu ligových kanonýrů týdeníku GÓL, který v Dukle nastřílel 124 branek a 21 předtím v Gottwaldově.

V reprezentaci hrál 90 utkání a zaznamenal 31 branek a slavil i titul mistra Evropy v roce 1976 a bronz v roce 1980. Stal se i mistrem Evropy hráčů do 23 let v roce 1972 a s Duklou slavil i tři mistrovské tituly.

Oběma gratulujeme a přejeme pevné zdraví.

Vzpomínku si zaslouží i Bohumil Musil, trenér, který vychoval řadu fotbalistů během svého působení u mládeže v Dukle Praha, ale také vedl její áčko nebo Bohemians, než jej nahradil Tomáš Pospíchal. V roce 1951 převzal na čtyři utkání trenérský post u československé reprezentace. Bylo mu tehdy 29 a půl roku a tím je stále nejmladším trenérem, který kdy u naší reprezentace působil. V úterý 10. května uplyne sto let od jeho narození.