11. 6. 2018

"Zdobila nás herní odvaha a klid na míči," hodnotí kouč Heidenreich

O víkendu 8. – 10. června se konal již 3. ročník turnaje SLAVIA INTERNATIONAL CUP. Turnaje se zúčastnily velmi kvalitní týmy kategorie U14 včetně toho národního. Ten nakonec v boji o konečné 7. místo podlehl Olympique Marseille 1:2.

Turnaje se zúčastnily: čínský národní tým U14, ČR U14, SK Slavia Praha, MŠK Žilina, HNK Hajduk Split, Fussballakademie St. Pölten, Puskas akademie FC, FK Karpaty Lvov, Olympique de Marseille, FC Malaga, Peking Guoan FC a Lech Poznaň.

Týmy byly rozděleny do dvou šestičlenných skupin a následně se hrála utkání o konečné umístění. Vítězem třídenního klání se nakonec stal klub Malaga FC, který si ve finále poradil s týmem Puskas akademie z Maďarska 3:1. 

Hodnocení Tomáš Heidenreich:

"V jednotlivých utkáních jsme se prezentovali kvalitními herními výkony. V celém turnaji se kluci snažili dodržovat principy hry, na kterých pracují v Regionálních fotbalových akademiích a klubech. Bylo velmi potěšující sledovat, jak i v těchto těžkých zápasech zdobila naše hráče herní odvaha, klid na míči a neustálá snaha o herní dominanci. Utkání ve skupinové fázi byla velmi vyrovnaná a rozhodovalo se vždy až v závěrečných minutách. Ve zvládání těchto dramatických situací máme ještě rezervy. Jinak musím všechny nominované hráče pochválit za předvedené výkony, za příkladné nasazení a jejich fotbalové dovednosti. Ukázalo se, že v případě dodržování správných herních principů se naši hráči mohou měřit s každým týmem."

Velké poděkování patří všem klubům a akademiím, ze kterých byli hráči nominováni. Kluci byli velmi dobře nastavení, vnímaví, ukázali velký potenciál a pro celý realizační tým byla radost s nimi pracovat.