17. 11. 2018

"Zlepšení po všech stránkách,“ řekli po postupu úspěšní střelci

Po úvodním utkání základní fáze kvalifikace o postup na evropský šampionát hráčů do 19 let nebyli trenéři ani hráči spokojení s předvedenou hrou i přes výhru 2:1 nad Lucemburskem. Druhé utkání skončilo stejným výsledkem, když čeští fotbalisté porazili Makedonii opět 2:1. Ovšem oba střelci byli po zápase spokojení, že se týmu dařilo mnohem lépe.

"Bylo to povinné vítězství, po kterém jsme hodně toužili před domácím publikem. Jsme opravdu vděční všem lidem, kteří přišli na zápas,“ prohlásil střele úvodní branky utkání Tomáš Zlatohlávek.

"Závěr zápasu byl hodně emotivní a prožíval jsem to. Je škoda, že jsme inkasovali gól, protože jsme dovolili soupeři se nadechnout a hnali potom vše dopředu. Ale nakonec jsme vše zvládli a jsme za to moc rádi,“ pokračoval Tomáš Zlatohlávek.

"První zápas s Lucemburskem se nám nevydařil herně, tentokrát to bylo mnohem lepší. Myslím, že proti Makedonii jsme ukázali, že umíme fotbal umíme hrát a jsme moc šťastní, že jsme vyhráli a zajistili si postup.“

"Jsme moc rádi, že jsme si zajistili postup po dvou zápasech, ve kterých jsme získali šest bodů. Lépe to asi probíhat zatím nemůže,“ uvedl Vasil Kušej, autor druhého českého gólu v zápase s Makedonií.

"Museli jsme se zvednout po všech stránkách směrem do ofenzivy i obrany. Myslím, že jsme vstoupili do zápasu dobře, ale v závěru jsme trochu škobrtli, dostali jsme gól, ale uhráli jsme to na výhru, to je důležité,“ pokračoval hráč Dynama Drážďany.

"To, že jsme dal vítězný gól, mě těší, ale hlavní je, že jsme vyhráli a celkově jsme hráli týmově. Co se týče mého gólu, tak abych řekl pravdu, nevěděl jsem, kde v tu chvíli jsem a vystřelili jsem naslepo a dal jsem gól. Co je víc, než dát gól za reprezentaci…“