7. 10. 2019

Změny v nominaci: Hovorka a Novák zraněni, nahradí je Simić a Zmrhal

Po zranění Davida Pavelky, kterého nahradil v nominaci na říjnové zápasy Lukáš Kalvach, musí realizační tým řešit další změny v kádru. Kvůli zdravotním problémům nebudou k dispozici ani David Hovorka a Filip Novák. Jejich místa zaplní Stefan Simić a Jaromír Zmrhal.

David Hovorka byl povolán do reprezentace podruhé v kariéře, ale ani tentokrát se nedočká premiérového startu v národním týmu. Jeho místo zaujme Stefan Simić, jenž byl členem kádru již během zářijového srazu, kdy nahradil Tomáše Kalase.

V aktuální sezóně odehrál v dresu Hajduku Split deset zápasů, vstřelil jeden gól a dostal čtyři žluté karty. Naposledy v sobotu přispěl k vítězství 2:0 nad Varaždinem. "Odvádí dobré výkony v klubu. Navíc byl na minulém srazu, měli jsme možnost ho vidět na tréninku a byli jsme s ním spokojeni," řekl Chytrý.

"David Hovorka už v těch předchozích zápasech za Slavii hrál se sebezapřením. Kolem oběda jsme to ještě konzultovali s Davidem a s doktorem Krejčím. Teď už to dospělo do fáze, že se to musí doléčit a že se David odpojil od národního mužstva," řekl novinářům Jiří Chytrý, asistent hlavního reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého. 

Filip Novák si přivodil zranění v nedělním utkání turecké nejvyšší soutěže. Novák nastoupil jako tradičně v základní sestavě Trabzonsporu, po půlhodině ale musel nuceně střídat a zápas proti Rizesporu nedohrál. 

"Filip Novák měl problémy s třísly, kvůli kterým nedohrál poslední utkání," dodal Chytrý.

 

Realizační tým se rozhodl povolat Jaromíra Zmrhala, který v létě přestoupil z pražské Slavie do italské Brescie. V novém klubu zatím naskočil třikrát do zápasů Serie v pozici náhradníka, v posledních dvou zápasech do utkání nezasáhl. 

Pozici levého beka místo Nováka v kádru zaujme záložník Ladislav Krejčí, který na postu v defenzivě nastupoval v posledních zápasech v klubu za Boloňu.  "Rozhodli jsme se, že jako alternaci za Filipa posuneme Láďu o post dolů. A za Láďu přibyl Jarda Zmrhal jako ofenzivní hráč," vysvětlil Chytrý.

Další nominovaní hráči podle něj nemají závažné zdravotní problémy. Už o víkendu kvůli zlomenině čéšky vypadl záložník David Pavelka, kterého nahradil Lukáš Kalvach.

Až večer se k týmu připojí útočník Zdeněk Ondrášek z Dallasu, který byl dodatečně nominovaný v minulém týdnu. "Po odchodu do Ameriky mu chviličku trvala adaptace a teď podává stabilně dobré výkony. Na to, jak je fyzicky vybavený, že je to typologicky silový hráč, tak je nadprůměrně pohyblivý, rychlostně dobře vybavený a efektivní. To je zajímavá kombinace. Slibujeme si od něj, že díky tomu můžeme být nebezpečnější a efektivnější v útočné fázi," uvedl Chytrý.

Po zranění je už zdravotně v pořádku útočník Patrik Schick. "Patrik odjížděl už z minulého srazu s tím, že měl problémy s kotníkem. V Lipsku se rozhodli ho dobře doléčit. Dotrénoval a úplně ideální pro nás bylo, že už stihl nastoupit i do soutěžního utkání," řekl Chytrý.

Český tým si v pondělí poprvé po srazu zatrénuje a bude se připravovat v Praze. V pátek ho čeká v Edenu utkání evropské kvalifikace s vedoucí Anglií, před nímž drží ve skupině postupové druhé místo před třetím Kosovem. V pondělí reprezentanti odehrají na Letné přípravný duel se Severním Irskem.