9. 11. 2020

Změny v nominaci: vypadli dva brankáři, Čelůstka a Ševčík, povolán i Černý

Reprezentační tým hlásí v úvodní den posledního srazu v tomto kalendářním roce změny v nominaci. Listopadových zápasů se nezúčastní čtveřice Čelůstka, Kolář, Nguyen a Ševčík. 

Jejich místa v týmu zaujmou brankáři Tomáš Koubek a Aleš Mandous, obránce Václav Jemelka a ofenzivní univerzál Václav Černý. 

Liberecký brankář Nguyen vypadl kvůli pozitivnímu testu na koronavirus, který sám oznámil už minulý týden na sociální síti. Sparťan Čelůstka schází pro zranění, stejně jako slávistická dvojice Kolář, Ševčík. Fotbalová asociace ČR informovala o změnách v nominaci na svém webu.

Bývalý reprezentant do 21 let Černý dostal premiérovou pozvánku do A-mužstva díky povedenému vstupu do sezony. Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál zaznamenal v dosavadních osmi zápasech tohoto ročníku nizozemské ligy za Twente Enschede čtyři góly a stejný počet asistencí.

Olomoucký brankář Mandous a jeho nedávný spoluhráč Jemelka, který v říjnu odešel na hostování do belgické Lovaně, si zatím za reprezentaci připsali shodně po jednom startu v zářijovém utkání Ligy národů proti Skotsku (1:2) v Olomouci.

Oba patřili do narychlo složeného nového výběru, který nahradil původní mužstvo, v němž měli dva členové realizačního týmu koronavirus. Brankář Koubek z německého Augsburgu má na kontě deset zápasů za reprezentaci.

Čeští fotbaloví reprezentanti se schází v Praze v pondělí 9. listopadu před zápasy v Německu, s Izraelem a Slovenskem.

S Německem odehrají přípravné utkání ve středu v Lipsku, v neděli v Plzni přivítají v Lize národů Izrael a 18. listopadu tamtéž zakončí druhý ročník této soutěže v derby s bývalým federálním partnerem Slovenskem.