15. 11. 2020

Zraněného Hovorku nahradí David Zima

Českou fotbalovou reprezentaci před středečním závěrečným utkáním roku se Slovenskem opustí kvůli zranění obránce David Hovorka. V nominaci ho nahradí jeho klubový spoluhráč z pražské Slavie David Zima, který se dočkal premiérové pozvánky do národního A-týmu. 

Na tiskové konferenci po dnešní výhře 1:0 nad Izraelem o tom informoval mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

Dvacetiletý Zima prošel mládežnickými reprezentacemi a v pátek odehrál za národní celek do 21 let poslední utkání evropské kvalifikace v Řecku, kde pomohl k vítězství 2:0.

"Pro zranění nemůže pokračovat David Hovorka, tak jsme zvolili Davida Zimu jako jeho náhradu. Sledovali jsme ho už v jednadvacítce, ale nechtěli jsme do ní sahat, hráli důležité zápasy. Chtěli jsme ho poznat, aby měl náskok, proto jsme ho teď povolali do áčka," řekl na tiskové konferenci trenér Jaroslav Šilhavý.

Hovorka už kvůli zranění chyběl v nominaci na dnešní utkání s Izraelem, po němž národní celek udržel naději na vítězství ve skupině B2 Ligy národů a postup do elitní ligy A. Reprezentanti k prvenství potřebují středeční výhru nad Slovenskem a zároveň bodovou ztrátu Skotů v Izraeli.